Zapraszamy wszystkich Rodziców i opiekunów chętnych do zapisania swoich dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2020/2021.  Nr tel. 32 263 06 66 lub 600 327 398, 602 111 125.

To już jutro!

15 styczeń 2020r.

„Festiwal kolęd i pastorałek”

Cele festiwalu:

Kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ich upowszechnianie poprzez podtrzymywanie obyczaju śpiewania kolęd i pastorałek. Rozbudzenie w dzieciach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek. Rozwijanie talentów muzycznych. Integracja grup przedszkolnych. Upowszechnianie kultury muzycznej.  Wyłonienie najlepszych solistów pod względem artystycznym.

10 grudzień 2019r.

lekcje muzealne nt.: „Świat Dinozaurów”, „Rekordy Przyrody”, „Skamieniały Świat”

Dzieci m. in., poznają najbardziej popularne rekordy przyrody ożywionej, zapoznają się z dinozaurami i ich przodkami, dowiedzą się czym była epoka lodowcowa.

Zajęcia w Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, zorganizowane dla dzieci z grup:

"Delfinki", "Żabki", "Biedronki", "Cyferki", "Tygryski"

29 listopad 2019r.

Andrzejki

dzień wróżb i zabaw andrzejkowych, w którym dzieci „poznają swoją przyszłość”. Wśród atmosfery tańca i zabawy przy skocznej muzyce będzie czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień jest wspaniałą okazją do poznania andrzejkowych tradycji.

Szanowni Rodzice!

27 listopad 2019r.

Muzyczne spotkanie z filharmonią

„Ene, due, rabe, połknął fagot, żabę. Na fagocie gramy, żaby nie oddamy. Wyliczanki, zabawy z żabkami i inne karnawałowe zwyczaje”.

Wspólnie z przedszkolakami poszukamy odpowiedzi na wiele frapujących pytań, związanych z muzyką. Dzieci poznają instrumenty muzyczne, sylwetki kompozytorów, podstawowe pojęcia związane z wiedzą muzyczną.

25 listopad 2019r.

Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". W  przedszkolu, jak co roku, Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie.

Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego pluszaka.

22 listopad 2019r.

Dzień kredki

malowanie bez granic

W tym dniu szary, listopadowy dzień pomalowany zostanie na „niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo