Tydzień muzyczny w Akademii

Tydzień muzyki dobiegł końca w Akademii Pana Kleksa. Przez cały ten tydzień w przedszkolu rozbrzmiewały takty muzyka. Dzieci poznawały instrumenty muzyczne, ich dźwięki oraz nazwy. Poznawały gatunki muzyki, między innymi: muzykę filmową, klasyczną, pop, rock. Przedszkolaki miały okazję śpiewać do mikrofonu. Występowały indywidualnie, jako wokaliści, ale i również w zespole. W związku z tym, iż podczas prezetacji multimedialnej zapoznały się z tym co to jest chór i orkiestra, oraz z rodzajami chórów, w późniejszym czasie same zaprezentowały się w takim występie. Nasze najmłodsze pociechy - grupa "Biedroneczki" i "Skrzaciki" wykonały piękne rysuneczki do muzyki klasycznej.