Tydzień przyrodniczy

W tym wesołym tygodniu dzieci zapoznały się z wyglądem gryzoni, ich zachowaniem oraz warunkami niezbędnymi do ich hodowli. Wysłuchały tekstu pt: „Przygody Wróbelka Elemelka”, odgadywały dźwięki ptaków, wzięły udział w quzie o ptakach, wykonały prace plastyczną pt: „Mój ptasi przyjaciel”. Przez pokaz multimedialny zapoznały się z wieloma gatunkami ryb. Poznały zjawisko tęczy. Wysłuchały bajki ekologicznej pt: „W Krasnolandii”. Przez tydzień ten wzięły udział w wielu zabawach i quizach m. in.: „Wesołe zabawy chomików” (zabawy ruchowe) i „Wesoła kraina chomiczków” (zabawa konstrukcyjna z wykorzystaniem klocków), Quiz o chomikach, ,,Morskie fale” (zabawa ruchowa) , wykonały również wiele ciekawych prac: „Mój wymarzony chomik”, ‘Mój ptasi przyjaciel”, „Tęcza”, „Znaki ekologiczne”.