Tydzień techniczny

Tydzień techniczny dobiegł końca.
W tym czasie dzieci dowiedziały się co to jest powietrze oraz wiatr. Brały udział w wielu zabawach ruchowych przy muzyce np. "Drzewa i liście", w której musiały naśladować sposób poruszania się na wietrze drzewa oraz spadających liści. Przeprowadzały doświadczenia oraz sprawdzały czy powietrze można złapać. Dzień zakończył się zrobieniem kolorowego latawca. Kolejnego dnia przeprowadzane były próby badawcze, aby przybliżyć dzieciom zjawisko cienia. Co to jest i dlaczego za nami ciągle chodzi. Dzieci samodzielnie organizowały teatrzyk cieni oraz wymyślały zwierzątka-cienie z palców.
W środę dzieci poznawały bliżej motylki. Wysłuchały utworu i rozmawiały o jego treści. Tańczyły przy muzyce klasycznej wirując z tasiemkami bibuły oraz wykonały motyle z rolek po papierze według własnego pomysłu. Na zakończenie tygodnia dzieci poznawały urządzenia elektryczne: ich nazwę, wygląd i przeznaczenie. Nawet były zabawy ortofoniczne czyli naśladowanie odgłosów jakie te urządzenia wydają. Przedszkolaki opowiadały o urządzeniach znajdujących się w ich domach, o tym z jakich urządzeń korzysta w domu mama, z jakich tata, a z jakich oni sami. Organizowane były zabawy, w których dzieci naśladowały sposób korzystania z urządzeń domowych. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną pt:" Moje urządzenie elektryczne."
Po całym tygodniu okazało się, że technika to bardzo fajna i ciekawa sprawa.