Wakacje w Akademii Pana Kleksa

Po bardzo pracowitych miesiącach nadeszły Wakacje… czas odpoczynku z rodzicami na łonie przyrody, mimo to w naszej placówce dzieci będą mogły miło spędzić czas biorąc udział w zajęciach organizowanych przez naszą kadrę.

W najbliższym tygodniu lipca, poświęcimy więcej uwagi muzyce. Dzieci będą mogły poznać wybrane instrumenty muzyczne, gatunki muzyki, kompozytorów. Wspólnie z opiekunami będą mogły uczestniczyć w tworzeniu muzyki, grze na instrumentach oraz zabawach i pląsach przy muzyce.
Kolejny tydzień lipca pozwoli dzieciom wkroczyć w świat teatru - być aktorem i widzem. Dziecko będzie odbiorcą różnych form teatralnych, pozna podstawowe pojęcia związane z teatrem. Główną atrakcją będzie możliwość czynnego udziału w zabawach pantomimicznych, tworzenie teatru kukiełkowego, scenek baletowych do muzyki o różnym nastroju.
Po wzmożonym wysiłku zrelaksujemy się wkraczając w kulinarny świat. Odkryjemy smaki lata delektując się muffinkami, koktajlem owocowym, przygotowując kolorowe kanapki, pizzę czy sałatkę pełną letnich witamin i słońca.
Lipiec zakończy tydzień plastyczny w czasie, którego dzieci zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi, będą tworzyć prace inspirowane muzyką, literaturą i własnymi przeżyciami. Dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności posługiwania się poznanymi technikami i formami plastycznymi oraz operowania narzędziami i materiałem.