Co słychać u "BIEDRONEK" ?.

GRUDZIEŃ w Biedroneczkach
W grudniu Biedronki poznawały tajemnice otaczającego świata. Przybliżony im został temat związany z górnictwem. Pojawiły się również dinozaury-mimo, że to prehistoryczne zwierzaki to tak bliskie dzieciom. Poznawały zjawiska atmosferyczne związane z zimą, zabawy zimowe i wszystko co im przyszło do głowy. Jak i w domach tak w przedszkolu Biedronki przygotowały się do Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewały kolędy i pastorałki, opowiadały jak przygotowuje się do świąt ich rodzina i jak one same pomagają w tym okresie rodzicom. Omawiały tradycje świąteczne oraz ich symbolikę. O grzecznych przedszkolakach nie zapomniał w grudniu Mikołaj. Przybył a w raz z nim elfy z przedstawieniem teatralnym. Obyło się spotkanie z Filharmonią Śląską, dzięki której poznaliśmy kolejną nutkę Mi w jazzowym wykonaniu. Biedronki po raz kolejny mogły zaprezentować swoje umiejętności podczas zajęć otwartych o tematyce świątecznej. Dziękujemy wszystkim obecnym rodzicom za czynny udział w zajęciach. Jest to dla nas bardzo ważne i cenne. Na zakończenie miesiąca w sali Biedronek były tańce, hulanki, swawole…trzeba było hucznie pożegnać stary rok no i przywitać nowy-oczywiście lepszy.

=============================================

LISTOPAD w Biedroneczkach
W listopadzie Biedronki poznały sposoby dbania o zdrowie, nawyki higieniczne oraz rozwijały umiejętności samoobsługowe. Przybliżona została obecna pora roku-jesień. Uczyły się liczyć do 3 i przeliczać elementy w tym zakresie. Klasyfikowały elementy ze względu na wielkość.  Dzieciaczki również opowiadały jak należy dbać o zwierzęta hodowane w domu. W ostatnim tygodniu poznały urządzenia elektryczne, używane na co dzień przez rodziców oraz zasady korzystania z nich. Dodatkowo w listopadzie obchodzony był dzień postaci z bajek gdzie przypomniane dzieciom zostały znane i lubiane bajki. Był Dzień zdrowego śniadania i Dzień Kredki. Najprzyjemniejszym dniem jednak okazało się Święto Pluszowego Misia - chyba najbliższy solenizant każdego dziecka. Jak zwykle było wiele dodatkowych atrakcji: Filharmonia Śląska z nowym instrumentem-akordeonem, dogoterapia i nauka pierwszej pomocy, pokazy magika z teatru iluzji Forini, a na zakończenie miesiąca dzieci obchodziły Andrzejki. Najważniejszym jednak wydarzeniem tego miesiąca było Pasowanie na przedszkolaka. Każda Biedronka została prawowitym przedszkolakiem Akademii Pana Kleksa.

============================================

BIEDRONKOWY PAŹDZIERNIK

W październiku w przedszkolu działo się bardzo dużo. Biedronki poznały owoce oraz zachęcane były do ich próbowania i spożywania. Również swoje miejsce w zajęciach znalazły warzywa…na szczęście już bardziej lubiane przez dzieciaki. Poznawaliśmy również siebie: jak wyglądamy, co lubimy robić, co lubimy jeść, a także rozmawialiśmy o naszych zmysłach. Było również dużo atrakcji: Filharmonia, która przybliżyła nam nowy instrument - trąbkę i nutkę "Do". Odbyły się również zajęcia z dogoterapii. Biedronki bardzo chętnie i odważnie karmiły, czesały i przytulały się do Komy. 14 października Panie świętowały dzień nauczyciela, a dzieciaki w tym dniu były wyjątkowo grzeczne ;) Miesiąc zakończył się wspólną zabawą Halloween-ową.

============================================

BIEDRONKOWY WRZESIEŃ

1 września do Akademii Pana Kleksa przyszły Biedroneczki – nowa grupa 3- latków. Miesiąc ten był dla nich przede wszystkim czasem beztroskiej zabawy i okazją do poznania pani, nowych kolegów i koleżanek, sali, przedszkola jak i innych dzieci i nauczycieli. Dzieci również dowiedziały się kilku informacji o jesieni i o tym, co w tym czasie robią zwierzątka. Wychodziły na spacery, gdzie miały okazję poszukać oznak i skarbów jesieni, a także zapoznać się z najbliższym otoczeniem. Miały również możliwość skorzystania z urządzeń znajdujących się w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci w tym miesiącu miały wiele atrakcji: był dzień przedszkolaka, kiedy to na Biedronki czekało mnóstwo atrakcji, również słodkich, dzień chłopca, w którym to dziewczynki sprawiały im niespodzianki i starały się, aby był to dla nich wyjątkowy dzień. Odbyło się również spotkanie z panią z biblioteki, która będzie nas systematycznie odwiedzać i przybliżać literaturę dziecięcą w ramach akcji: "Cała Polska czyta dzieciom”. Biedronki szybko poradziły sobie w nowej sytuacji i w nowym środowisku. Oby tak dalej…do przodu ☺