Co słychać u "CYFEREK" ?.

Grudniowe cyferki
Ach grudzień, grudzień, grudzień… Czy może być piękniejszy i bardziej rodzinny miesiąc? Chyba nie ☺. W grudniu odwiedza nas Mikołaj, Gwiazdka, Dzieciątko, odwiedzili nas także nasi kochani Rodzice ☺. Jeśli już mowa o św. Mikołaju… Ten „miły, starszy, siwy pan, z wielkim workiem przyszedł”, ale nie sam! Dotarł do nas ze swoim pomocnikiem bałwankiem, który pomagał mu nieść wieeeelki worek z prezentami specjalnie dla nas.
Kolejnego św. Mikołaja spotkaliśmy na zajęciach w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie udajemy się raz w miesiącu, aby uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach artystycznych: muzycznych, tanecznych, filmowych, plastycznych…
Do naszej Akademii zawitała również Filharmonia Śląska, aby złożyć nam świąteczne życzenia oraz wprowadzić nas w świąteczny nastrój grając nam kolędy i mnóstwo radosnych zimowych i świątecznych piosenek.
Jeśli już jesteśmy przy odwiedzinach… Nie zapominajmy o naszych kochanych rodzicach, którzy przybyli do Akademii, aby zobaczyć nasz występ jasełkowy. Wypadliśmy bezbłędnie ☺. A klimat świąt udzielił się również rodzicom, którzy razem z nami śpiewali wszystkie kolędy, a później cieszyli się z upominków, które zrobiliśmy całkowicie samodzielnie od A do Zet ☺.
Z naszą edukacją również nie próżnowaliśmy… Uczyliśmy się pilnie, jak odczytać godzinę z zegarka, ile minut to godzina, co to jest kwadrans i ile wskazówek może mieć zegar, a także poznaliśmy różne rodzaje czasomierzy, od baaaardzo starodawnych do obecnych. Poznawaliśmy właściwości śniegu i lodu i wykonaliśmy zimowe krajobrazy różnymi technikami plastycznymi. Dużo rozmawialiśmy o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia, o naszych domowych tradycjach, dekorowaniu stołu, ubieraniu choinki. Nauczyliśmy się piosenki o grającej choince i poznaliśmy rodzaje drzew iglastych oraz przyporządkowanych im szyszek.
Natomiast ostatnie dni starego 2016 roku spędziliśmy wspólnie integrując się z innymi grupami, ponieważ było nas niewielu, a teraz biegniemy już świętować Sylwestra!

Widzimy się już w Nowym Roku!! ☺

Cyferki w listopadzie
Listopad upłynął nam w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Jak co miesiąc było mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć. Znamy tyle literek, że spokojnie możemy już układać proste słowa. Przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku, nazwy miesięcy oraz dopasowaliśmy je do odpowiedniej pory roku.
Z racji tego, że mamy jesień poznaliśmy właściwości deszczu oraz obieg wody w przyrodzie. Świętowaliśmy również Dzień Postaci z Bajek i stworzyliśmy własny teatr cieni.
Coraz lepiej radzimy sobie z liczeniem: dodawaniem, odejmowaniem, porównywaniem liczebności zbiorów, a także rozpoznawaniem cyfr, co jest celem nadrzędnym grupy CYFEREK ☺
W ramach akcji zdrowego żywienia braliśmy także udział w Dniu Zdrowego Śniadania i sami komponowaliśmy zdrowe kanapki, a ponadto wykonaliśmy ogrooomną piramidę zdrowego żywienia. Rozmawialiśmy również o naszych domowych zwierzątkach i konieczności opiekowania się nimi, bo przecież mamy już 6 lat!
Ostatni tydzień listopada był dla nas najbardziej ekscytujący, ponieważ rozmawialiśmy o najbardziej tajemniczych zwierzętach, jakimi były dinozaury ☺. Przy okazji dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o górnikach, ich pracy, wydobywaniu węgla oraz o tym, do czego można do wykorzystać.
W przedszkolu obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Kredki, Dzień Pluszowego Misia, a także czarodziejskie i magiczne Andrzejki, podczas których wróżyliśmy sobie, kim będziemy w przyszłości, gdzie będziemy mieszkali i wiele wiele innych.
Gościem w naszym przedszkolu był Teatr Iluzji „Forini” oraz Filharmonia Śląska. Również odwiedziliśmy już po raz kolejny Pałac Młodzieży w Katowicach ☺
Do zobaczenia w grudniu!! ☺

Cyferkowy październik
Nowy miesiąc, nowe znajomości… Dołączyła do nas dwójka dzieci: Anielka i Krzysiu. Spędzaliśmy czas na miłych zabawach i wspólnym integrowaniu się. Pojechaliśmy na pierwszą w tym roku wycieczkę do Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak kręci się prawdziwy film! A nawet sami byliśmy aktorami. Bardzo nam się to podobało ☺. Zostaliśmy również pasowani na czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Poza wycieczkami i wyjazdami dużo się uczyliśmy także w przedszkolu: poznajemy literki i cyferki. Uczymy się czytać, pisać i liczyć. Dowiedzieliśmy się, jak wykonać kalendarz pogody, jakie ptaki odlatują na zimę, a które zostają z nami. Wiemy również, kiedy zwierzęta zasypiają i jak nazywają się ich domy.
Uff… Nauki było sporo, ale był również czas na zabawy oczywiście! 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Było to święto wszyyyyystkich pań, które pracują w naszej Akademii. Śpiewaliśmy razem piosenki, tańczyliśmy, bawiliśmy się. Było bardzo wesoło. Ale na najfajniejszą zabawę musieliśmy czekać caaaały miesiąc, ale było warto !! Halloween było niezapomniane… Mnóstwo potworów, czarownic, duszków i superbohaterów bawiło się razem. Odwiedziliśmy także wszystkie zakamarki naszej zaczarowanej Akademii, żeby móc zapytać „Cukierek czy psikus??” ☺
Dużo się działo w październiku, a przed nami listopad… Do zobaczenia już za miesiąc!

Wrzesień w Cyferkach
Nowy rok szkolny, nowe wyzwania, nowe zadania… Tak w skrócie wyglądał wrzesień w najstarszej grupie w przedszkolu, czyli w Cyferkach ! Zapoznaliśmy się z naszą nową salą i nowymi obowiązkami. Odwiedziliśmy również znane nam już ścieżki spacerowe i place zabaw, na których bawiliśmy się w najlepsze dzięki sprzyjającej pogodzie ☺. Wspaniale spędzaliśmy czas na zabawach z Panią Jesienią, jej darami i oznakami, powitaliśmy ją wspólnie z caaaałym przedszkolem.
Oprócz zabaw na świeżym powietrzu spędzaliśmy również czas na nauce, m.in. znaków drogowych, piosenek oraz tego, jak być prawdziwym przyjacielem.
We wrześniu obchodziliśmy dwa ważne święta: Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka. Obydwa dni świętowaliśmy z radością, śmiechem i zabawami również integrując się z innymi grupami… A co nas czeka w październiku? Na pewno się dowiecie ;)