Kadra

Kadra pedagogiczna przedszkola APK spełnia wymagania MEN w zakresie kwalifikacji zawodowych niezbędnych do pracy w placówkach przedszkolnych. Nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie oraz doświadczenie w pracy z dziećmi. Cechuje ich otwartość, empatia, umiejętność organizacji i kreatywność w działaniu. Z pasją realizują swoje zawodowe cele i plany. Potrafią sprostać wysokim wymaganiom Dyrekcji przedszkola.

Najważniejsze jednak jest to, że kochają pracę z dziećmi i posiadają predyspozycje do wykonywanego zawodu. Ideą przewodnią pracy naszych nauczycieli jest przede wszystkim poszanowanie godności dziecka, umiejętność współdziałania z dzieckiem, motywacja i zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb. Zadaniem nauczyciela jest znalezienie drogi do każdego dziecka w trakcie zajęć, pobudzanie jego zainteresowań i możliwości intelektualnych.

Dodatkowo personel nasz jest wspierany przez specjalistyczną kadrę zewnętrzną:

• Ewa Adamczewska – logopeda
  •  - psycholog
  • Anna Gil - lektor jęz. angielskiego
  • Piotr Targoński - fizjoterapeuta
  • Katarzyna Wyszyńska - dogoterapeutka
  • Maciej Skowroński - nauczyciel tańca
  • Joanna Buczyńska - nauczyciel rytmiki

O porządek w przedszkolu dbają:

• Joanna Olszewska
  • Monika Szpruch