O Nas

Zapraszamy wszystkich Rodziców i opiekunów chętnych do zapisania swoich dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2017/2018.  Nr tel. 32 263 06 66 lub 600 327 398, 602 111 125.

Prywatne przedszkole Sosnowiec   zobacz pełną ofertę

Nasze przedszkole funkcjonuje od 1 września 2011 roku. Mieści się w Sosnowcu Zagórzu przy ulicy Braci Mieroszewskich 7 w dużym budynku z kolorowymi salami i dostosowanymi do wieku dzieci niestandardowymi, w kształcie zabawek mebelkami. Do dyspozycji dzieci oferujemy atrakcyjne zabawki i ciekawe pomoce dydaktyczne.
Placówka posiada plac zabaw o podłożu trawiastym z piaskownicami oraz nowoczesne, kolorowe urządzenia rekreacyjne gdzie dzieci mogą aktywnie spędzać czas na powietrzu.
Przedszkole powstało z myślą o dzieciach. Chcemy, aby było ono dla nich niezwykłym przedszkolem, gdzie będą czuły się  dobrze, rozwijały swoją dziecięcą wyobraźnię i fantazję, chętnie zdobywały wiadomości i umiejętności, miejscem, które będzie intrygowało, ciekawiło i wzbudzało pozytywne wrażenia.
Nasze działania nakierowane są na potrzeby dziecka, umożliwiając mu wszechstronny rozwój zgodny z jego wrodzonym potencjałem. Stawiamy na nowoczesność i innowacyjność. „W nowym otoczeniu należy stworzyć wychowankom tę samą atmosferę i stosować te same metody wychowawcze co w domu”. Parafrazując Marię Montessori, staramy się, by nasze przedszkole było miejscem bezpiecznym, przyjaznym, otwartym dla dzieci i Rodziców, panowała tu ciepła, rodzinna atmosfera, sprzyjająca adaptacji i dobremu samopoczuciu dzieci.

Przedszkole pełni funkcje opiekuńczą, wychowawcą i dydaktyczną, tym samym naszym przedszkolakom zapewniamy opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

Zapewniamy:

• bogatą ofertę dydaktyczno – wychowawczą,
  • naukę przez zabawę porzez zastosowanie nowoczesnych metod i form pracy,
  • wykwalifikowaną, kreatywną kadrę pedagogiczną, wychodzącą naprzeciw potrzebom, zainteresowaniom i pragnieniom dzieci,
  • różne formy ekspresji wpływające na rozwój uzdolnień i zainteresowań,
  • kadrę specjalistów: neurologopedę, psychologa, fizjoterapeutę, lektora języka angielskiego, nauczyciela rytmiki

Dbając o wszechstronny rozwój dzieci oferujemy ścieżki rozwojowe:

• muzyczno – rytmiczną,
  • ruchową,
  • artystyczno - plastyczną,
  • teatralną,
  • językową.

Codzienną pracę dydaktyczno – wychowawczą opieramy na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego oraz Programie Edukacji Przedszkolnej ,,Nasze Przedszkole” autorstwa M. Kwaśniewskiej, W. Żaby Żabińskiej. Ponadto realizujemy wewnętrzne programy autorskie:

• ,,Stop agresji”, którego celem jest rozpoznawanie i pokazanie sposobów przeciwdziałania różnym przejawom zachowań nieakceptowanych społecznie,
  • Program Wychowawczy, którego celem jest świadome wprowadzanie dzieci w system zachowań pożądanych, zapewnienie warunków do pełnego rozwoju osobowego każdego dziecka.

Prowadzimy zabawy i zajęcia w ramach projektów np.: ,,Ludzie wykonujący ciekawe zawody”, ,,Przedszkole bez zabawek”.

Przygotowując dzieci do życia i funkcjonowania w społeczeństwie nawiązujemy współpracę z różnymi lokalnymi instytucjami użyteczności społecznej. Bierzemy udział w programach, akcjach, konkursach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. W związku z tym posiadamy certyfikaty, dyplomy i podziękowania. Włączamy dzieci w różne akcje charytatywne, tym samym uczymy dzieci empatii, troski o innych.

Ponadto, przedszkole „Akademia Pana Kleksa” proponuje szereg zajęć dodatkowych wykraczających poza podstawy programowe nauczania przedszkolnego.

Są to zajęcia nieodpłatne nie wymagające dodatkowych kosztów.