Co słychać u "DELFINKÓW" ?.


Delfinkowy styczeń

Styczeń upłynął nam bardzo szybko, pewnie poprzez ferie wielu z nas wraz z rodzinami odpoczywała w okresie ferii zimowych. Z początkiem miesiąca obchodziliśmy „Światowy dzień Kubusia Puchatka” w tym dniu mogliśmy się dowiedzieć ciekawostek na temat Puchatka, rozszyfrować ukryty obrazek oraz sprawdzić naszą wiedzę na temat ulubionego bohatera . W okresie ferii zimowych w wolnym czasie graliśmy w gry dydaktyczne, nauka z zabawą świetnie szła w parze. Ćwiczyliśmy zdolność pisania szlaczków, liczenie na konkretach, miesiące i dni tygodnia.
Odwiedziliśmy także Pałac Młodzieży w Katowicach, tym razem zajęcia z orgiami w profesjonalnej pracowni. Dzięki sprytnym instrukcją Pani prowadzącej każdy z nas stworzył swoje pierwsze profesjonalne orgiami. Na koniec pobytu wspólnie z innymi grupami i naszymi Paniami bawiliśmy się na balu przygotowanym przez Pałac młodzieży.
Podczas jak zawsze wyczekiwanych zajęć z dogoterapii , nauczyliśmy się jak prawidłowo wygląda pielęgnacja psa. Każdy z nas mógł sam zadbać o wygląd naszych czworonożnych przyjaciół.
Teraz  czekamy na luty , ponieważ przygotowujemy się do Dnia Babci i Dziadka , musimy go przełożyć z powodu wyjazdów podczas ferii , chcemy aby każdy z nas miał czas na przygotowanie  to dla nas ważny dzień . Do zobaczenia Delfinki☺

 

=====================================

Grudzień w Delfinkach
Grudzień przywitał nas prawdziwie zimowo , mogliśmy więc wspólnie pobawić się na śniegu.
Odwiedził nas Mikołaj, miał czerwony worek prezentów dla wszystkich przedszkolaków, drugi raz Mikołaja spotkaliśmy w Pałacu Młodzieży w Katowicach, tam też co nieco dla nas przygotował i znów poświęcił nam swój cenny czas, każdy z nas był bardzo grzeczny to na pewno dlatego dlatego☺
Ćwiczyliśmy nasze rączki poprzez stworzenie pracy plastycznej, z wykorzystaniem bibuły i farb, oraz ćwiczeń grafomotorycznych. Potrafimy odtwarzać podany wzór i zauważać w nim różnice. Ćwiczyliśmy naukę tekstu na pamięć oraz naukę nowych piosenek. Sylaby w długich i trudnych słowach też mamy opanowane, głoski w wyrazach też już coraz lepiej słyszymy i wymawiamy.
Powtarzaliśmy i utrwalaliśmy nasze adresy zamieszkania, liczenie do siedmiu . Każdy z nas opowiadał także o zwyczajach świątecznych we własnych domach. Z  niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia w końcu pod choinką będą wymarzone prezenty. Na przeds mak świąt, zaprosiliśmy naszych najbliższych na przedstawienie Jasełkowe. Żadna z wcześniejszych prób nie wyszła tak dobrze jak w dzień występu. Rodzice, nasze Panie i my sami byliśmy z siebie dumni. 
Grudzień minął szybko, z powodu licznych atrakcji, teraz odliczanie i widzimy się w Nowym Roku☺.

=====================================

Listopad w Delfinkach

Listopad w naszej grupie minął bardzo szybko, może za sprawą tego, że wszyscy tak bardzo wyczekujemy nadejścia Mikołaja☺.
W Listopadzie jeszcze więcej ćwiczyliśmy naszą sprawność manualną, a to wszystko, żeby łatwiej szła nam nauka pisania. Cały czas wzbogacamy naszą wiedzę, a co najważniejsze w ogóle się przy tym nie męczymy. Obchodziliśmy dużo uroczystości: Światowy dzień postaci z bajek, Dzień zdrowego śniadania, Dzień kredki oraz Dzień Pluszowego Misia, w który mogliśmy zabrać go do przedszkola by spędził z nami dzień, zatańczył i poznał naszych kolegów z grupy.
W Pałacu Młodzieży w Katowicach uczestniczyliśmy w zajęciach dziennikarskich, każdy z nas stworzył własną pierwszą stronę gazety według prawidłowych wytycznych tworzenia czasopism.
Co najważniejsze w tym miesiącu to fakt, że podczas zajęć z dogoterapii każdy z nas uczył się udzielać pierwszej pomocy ratunkowej i to na niemowlaku, dziecku w naszym wieku i osobie dorosłej. Udzielać pierwszej pomocy powinien umieć każdy, my już jesteśmy w tej grupie, numery alarmowe też mamy dobrze powtórzone!!!.
W przedszkolu mieliśmy także gości odwiedziła nas zaprzyjaźniona Filharmonia, kolejna nutka na pięciolinii poznana wszystko podczas świetnych zabaw przy muzyce. Listopad słynie z wróżb, czarów i magii i tak było w naszym przedszkolu. Gościliśmy prawdziwego iluzjonistę, Pan czarodziej dostarczył nam dużą dawkę śmiechu i magii, byliśmy pod wielkim wrażeniem. Na koniec miesiąca dalej w tematyce czarów, wróżyliśmy sobie podczas Andrzejek, a to na przykład zawód jaki w przyszłości będziemy wykonywać  czy imię naszej sympatii☺ Nie zabrakowało zabaw i tańców .
Kto był chętny mógł również zrobić sobie zdjęcie do kalendarza, wkrótce już będą do odbioru. No to tyle albo właściwie aż tyle zdarzeń w Listopadzie u "Delfinków", a teraz wielkie odliczanie i czekanie na Pana w czerwonym stroju z prezentami dla nas:)

======================================

Jak Październik minął u Delfinków

Wrzesień był dla nas wprowadzeniem w życie przedszkola po wakacjach. Wraz z nadejściem Października wróciły wszystkie nasze zajęcia ze specjalistami, i mamy same pochwały, pięknie ćwiczymy na gimnastyce, i nasze buzie też ćwiczą pięknie na Logopedii, a na rytmice, każdy z nas wreszcie odważył się głośno i rytmicznie śpiewać.  A i mamy również za sobą nasze ulubione zajęcia z pieskami - ach ta dogoterapia, ile tutaj emocji☺. 
Byliśmy również na zajęciach w Pałacu Młodzieży w Katowicach, rysowaliśmy postać z przeczytanej przez Panią bajki, widzieliśmy krótkie filmy z udziałem naszych kolegów ze starszej grupy. I piękne prace plastyczne rysowane przez naszych rówieśników. Rysunki wyglądały jakby malowali je dorośli.
Przypomnieliśmy sobie wszystkie owoce te nasze i egotyczne, z warzyw też już nikt nie zada nam pytania na które nie znamy odpowiedzi. ☺
Poznaliśmy nasze rodziny, co prawda nie osobiście, każdy z nas wspólnie z rodzicami stworzył drzewka genealogiczne. Każdy z nas mógł przedstawić całą swoją najbliższą rodzinę. To ważne przeżycie dla nas☺.
Nasze przedszkole gościło przedstawicieli z  Filharmonii Śląskiej. Dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że trąbka wydaje dźwięki oraz poznaliśmy wiele krótkich piosenek i niektóre nutki. Usłyszeć instrument na żywo to nie zwykłe przeżycie dla każdego☺.
W miejskiej bibliotece złożyliśmy ślubowanie na czytelnika. Panie poinformowały nas jak należy dbać o książki i jak zachowywać podczas wizyty w bibliotece. Po uroczystym ślubowaniu każdy z nas otrzymał dyplom i coś na osłodę☺.
Wspólnie obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej, każda z grup z tej okazji przygotowała krótki występ podczas apelu. Nasze Panie miały łzys zczęścia gdy składaliśmy im życzenia i podarowywaliśmy prezenty. Codziennie powtarzają nam, że jesteśmy dla nich ważni i było to widać.:)
Poznaliśmy sposoby pomocy zwierzętom w schroniskach, wtedy gdy nie możemy ich zabrać do własnych domów. I doskonale wszyscy znamy już potrzeby i zasady dbania o nasze zwierzęta domowe. Wiemy już, że zwierzę to nie zabawka, posiada pragnienia, potrzeby, a decydując się na zwierzaka, decydujemy się na nowego członka naszej rodziny.
Na koniec Października świętowaliśmy Halooween, w ten dzień w naszej Sali były same duchy, wiedźmy, upiory, potwory. Sami wydrążaliśmy dynię oraz uczestniczyliśmy w strasznych zabawach przygotowanych przez nasze Panie.
Bardzo szybko i wesoło mijają dni w naszym przedszkolu ciekawe co nowego czeka nas w Listopadzie☺

Nasi Partnerzy:

  • fizjo-complex
  • pilkarskie maluszki
  • pilkarskie maluszki
  • pilkarskie maluszki
  • www.nadziejanadom.org/
  • ww.biblioteka.sosnowiec.pl
  • www.filharmoniaslaska.pl/
  • freestylers.pl
  • renpol.eu
  • www.linguafranca.edu.pl