Rodzice

Organizacja
Dokumenty
Dane do płatności

 


Marzec w Akademii😀

A po lutym marzec spieszy, koniec zimy wszystkich cieszy.

1 marzec - w naszym przedszkolu 2 marca Dzień piegów. - „Piegi, pieguski, wszystkie zdobicie pięknie buźki. Jesteście duże i malutkie, całe złote i okrąglutkie…”  Jak mawiał Profesor Ambroży Kleks „piegi znakomicie działają na rozum i chronią od kataru”. Z tego powodu otrzymanie kolorowej kropeczki było dla każdego ucznia - opisanej przez Jana Brzechwę - Akademii wielkim wyróżnieniem

3 marzec - Spotkanie z panią bibliotekarką. „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką, sobie ludzkość wymyśliła”. Grupa: Biedronki, Żabki, w ramach współpracy z biblioteką odwiedzą Filię nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

4 marzec - Spotkanie z panią bibliotekarką. Grupa:  "Cyferki", "Tygryski", w ramach współpracy z biblioteką odwiedzą Filię nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

5 marca – Spotkanie z iluzjonistą. W plejadzie artystów sztuki tworzenia złudzeń, w tym iluzjonistów polskich, bez trudu możemy odnaleźć prawdziwych mistrzów tak jak Andrzeja Kandzia - Forini. W tym dniu z niedowierzaniem zaobserwujemy jak w jego rękach to, co niemożliwe, staje się rzeczywistością.

6 marzec - Spotkanie z panią bibliotekarką. Grupa: "Delfinki", w ramach współpracy z biblioteką odwiedzą Filię nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

8 marzec – Dzień Kobiet :) -  w naszym przedszkolu 6 marca będziemy obchodzić - wyjątkowe święto wszystkich kobiet,  zarówno tych najmłodszych, jak i troszkę starszych.

10 marzec – „Przedszkoliada” – impreza o charakterze sportowym dla Przedszkolaków promująca aktywność jako doskonałą formę spędzania wolnego czasu,  symbiozę rozrywki i edukacji ruchowej.

• wyjazd zorganizowany  dla dzieci uczęszczających na dodatkowe zajęcia „Zabawy z piłką”

11 marzec  – nasze przedszkolaki z grup "Cyferki", "Żabki", "Tygryski", "Biedronki", "Delfinki" zaprosimy do Teatru Żelazny w Katowicach na przedstawienie pt: „Wilk, koza i koźlęta”.

Spektakl na podstawie baśni Braci Grimm w humorystycznej wersji w której wilk, stary bluesman, cierpi na przewlekły katar. Ta przykra dolegliwość sprawia, że nie potrafi wyczuć zdobyczy, a co za tym idzie – jest głodny i marzy o uczcie.

12 marzec -  Sesja zdjęciowa do „Dyplomu ukończenia przedszkola”
• grupa: "Cyferki" i "Tygryski"

12 marzec - W ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” Rodzic dziecka z grupy Skrzaty przeczyta wszystkim przedszkolakom wybraną bajkę. Poprzez spotkania na zajęciach głośnego czytania staramy się rozbudzać w dzieciach chęć słuchania i czytania  książek. 

12 marzec – Dzień Matematyki - realizacja treści matematycznych w różnych rodzajach aktywności dziecięcej, pozwala na osiągnięcie sukcesu i budowanie pozytywnego obrazu własnego „Ja”, w czasie różnorodnych sytuacji życiowych.

16 marzec - Teatrzyk „Blaszany Bębenek” w bajeczce „Skarb to nie tylko złoto - przygoda dwóch krasnali”-  wesoła historia dwóch krasnali. Podczas podróży czekają na nich  zabawne, a czasem niebezpieczne przygody.

19 marzec - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

• zajęcia dedykowane dla grup: "Cyferki", "Tygrysy", "Biedronki", "Żabki"

19 marzec - Dogoterapia - spotkania z psem i jego właścicielem, pomaga dzieciom w prawidłowym rozwoju oraz edukacji, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Kontakt z wyszkolonym psem, wykonywanie swobodnych zadań dobieranych przez właściciela buduje zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją. 

• zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Delfinki", "Skrzaty", "Motylki"

20 marzec - ,,Wiosna w kolorach tęczy”- powitanie długo wyczekiwanej, ślicznej, pachnącej, kolorowej i obfitującej w promienie słońca Pani Wiosny.

22 marzec – w naszym przedszkolu 23 marca  „Światowy Dzień Wody” - doskonały dzień, aby przypomnieć wszystkim dzieciom, jak ważnym składnikiem planety i każdego organizmu jest woda oraz jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu.

25 marzec - Muzyczne spotkania z filharmonią – „Z Żelazowej woli do Paryża. W pogoni za Chopinem.” Pani Gama zaprosi najmłodszych słuchaczy w muzyczną podróż do pięknego Paryża.

27 marzec - „Dzień Teatru”- Teatr  stanowi ważny czynnik wspomagający rozwój dziecka, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. W naszym przedszkolu na bieżąco staramy się wprowadzać dzieci do magicznego świata ,,żywego słowa” poprzez obcowanie z różnymi formami teatru. Teatrzyki, lekcje teatralne oraz parateatralne zajęcia rozwijają dyspozycje psychiczne, wrażliwość emocjonalna, estetyczna, moralną, a małym aktorom dają dużo radości, satysfakcji i powodów do dumy.

30 marzec  – lekcje muzealne cz. IV nt.: „Górnicze skarby”, „Wulkany  na świecie”. Dzieci m. in., poznają budowę wulkanu skąd wypływa magma, gdzie możemy spotkać wulkany, które dzielimy na czynne, drzemiące i wygasłe oraz różne surowce związane z ziemią.

* zajęcia w  Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, zorganizowane dla dzieci z grup: "Żabki", "Biedronki", "Cyferki", "Tygryski"

===================================
MIESIĄC LUTY WSZYSCY ZNAJĄ I TAK SOBIE POWIADAJĄ
„IDZIE LUTY, PODKUJ BUTY”

9 luty – „Dzień Pizzy” – z tej okazji 10 lutego w naszym przedszkolu na obiad zostanie przygotowana uwielbiana przez dzieciaki (i cały personel ☺) pizza. Opowiemy trochę o jej historii, rodzajach i składnikach oraz poznamy  najlepszy przepis na jej przygotowanie.

10 luty -  zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem Mobilnego Symulatora Zagrożeń Pożarowych oraz filmów edukacyjnych i bajek edukacyjnych przygotowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie  spotkania dowiemy się  jak postępować w razie pożaru, jak alarmować straż pożarną oraz jak przeprowadzić bezpieczną ewakuację. Współorganizatorem profilaktyki przeciwpożarowej jest Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

11 luty - Spotkanie z panią bibliotekarką. Grupa:  „Żabki”, „Biedronki”, w ramach współpracy z biblioteką odwiedzą  Filię nr 15  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

12 luty - Spotkanie z Panią Bibliotekarką – czytanie bajek ma istotny wpływ na rozwój umysłu, wyobraźni i osobowości. W ramach współpracy z biblioteką wspaniała lektorka zabierze dzieci w podróż po najcudowniejszych bajkowych krainach.

Zajęcia dedykowane dla grup: „Misie”, „Skrzaty”, „Motyle”, „Delfinki” .

13 luty - Spotkanie z teatrzykiem – „Przygody drwala Bartłomieja ” -  artyści z Teatru „Skrzat” przedstawią przygody dzielnego drwala Bartłomieja, który poradzi sobie z przebiegłą czarownicą i pomoże pustelnikowi zdobyć żywą wodę.

14 luty - Spotkanie z panią bibliotekarką. Grupa:  „Cyferki”, „Tygryski” w ramach współpracy z biblioteką odwiedzą Filię nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

14 luty – Walentynki Wyjątkowy dzień okazywania sobie sympatii, wypełniony wierszykami, malowaniem/wyklejaniem dekoracyjnych serduszek. Nie zabraknie również tradycyjnej walentynkowej poczty z własnoręcznie przygotowanymi pocztówkami.

17 luty - Światowy Dzień Kota - Mimo że koty zwykle chadzają własnymi ścieżkami, nad wyraz często zamieszkują w naszych domach.  Najpopularniejsze zwierzę domowe na świecie, jego historia, urok i los staną się przewodnim motywem poniedziałku.

19 luty - „Tajni i fajni” to animowana bajka, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Lance jest pewny siebie, elegancki i obyty. Walter natomiast nie jest zbyt kontaktowy, ale nadrabia to sprytem i inwencją, wynajdując niesamowite gadżety, które Lance wykorzystuje podczas swych niezwykłych misji.

Wyjazd do kina „Helios” w Sosnowcu zorganizowany dla dzieci z grup: „Delfinki”, „Żabki”, „Biedronki”, „Cyferki”, „Tygryski’

20 luty - Dogoterapia - zajęcia z psem i jego właścicielem.
• zajęcia dedykowane dla grup: „Misie”, „Delfinki”, „Skrzaty”, „Motylki”

20 luty - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.
• zajęcia dedykowane dla grup: „Cyferki”, „Tygrysy”, „Biedronki”, „Żabki”

20 luty - Tłusty czwartek -  czyli święto wszystkich łasuchów, w którym dzieci poznają tradycję i obrzędy z nim związane. Oczywiście nie zabraknie słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i lukrem.

24 luty – lekcje muzealne nt.: „Skamieniały Świat”, „Rekordy Przyrody”, „W kosmosie - Księżyc”. Dzieci m. in., poznają najbardziej popularne rekordy przyrody ożywionej, dowiedzą się czym była epoka lodowcowa, jakie saki w niej żyły,  co to są skamieniałości, a także pogłębią wiedzę na temat Księżyca.

Zajęcia w Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, zorganizowane dla dzieci z grup: „Delfinki”, „Żabki”, „Biedronki”, „Cyferki”, „Tygryski”

26 luty - Muzyczne spotkania z filharmonią –„ Przyjacielem mym bądź - w bajkowej podróży  z waltornią.” Pani Gama zaprosi najmłodszych słuchaczy w muzyczną podróż do różnych zakątków świata. Przy pomocy artystów poznamy brzmienie i budowę nowego, ciekawego instrumentu muzycznego - waltornię zbudowaną z wąskiej metalowej rurki, trzykrotnie zwiniętej w spiralę.

26 luty – Dzień Dinozaura -  święto znanych, prehistorycznych stworzeń, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Doskonała okazja do zapoznania dzieci z historią dinozaurów: kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Wspaniałą przygodę w prehistorię zakończą wspólne prace plastyczne.

28 luty – nasze najmłodsze dzieciaczki z grup: "Misie", "Skrzaty" i "Motylki" zaprosimy do Teatru Dzieci Zagłębia. Na Baby Scenie uczestniczyć będą w barwnej, interaktywnej bajce pt.: ,,Skąd słonie mają trąby?"

=======================

STYCZEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

NOWY ROK – dwa krótkie słowa i wszystko będzie od nowa 

7 i 10 styczeń - Spotkanie z Panią Bibliotekarką – wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej. Czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

• 7 stycznia grupa: „Żabki” i  „Biedronki”, 
• 10 stycznia grupa „Tygryski” i „Cyferki” w ramach współpracy z biblioteką Filią nr 15  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

8 styczeń  – „Przyjaźń to skarb” - artyści z Teatru „Arkadia” z Krakowa razem ze „zwierzętami zamieszkującymi las” wyruszą na poszukiwanie skarbu! Po drodze przeżyjemy wiele przygód i wyzwań. W trakcie spektaklu dzieci będą miały możliwość rozwiązywać zagadki, śpiewać piosenki i wspólnie się bawić.

15 styczeń  – „Festiwal kolęd i pastorałek” - organizowany w Niepublicznym Przedszkolu „Akademia Pana Kleksa” w Sosnowcu. Cele festiwalu: Kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ich upowszechnianie poprzez podtrzymywanie obyczaju śpiewania kolęd i pastorałek. Rozbudzenie w dzieciach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek.  Rozwijanie talentów muzycznych. Integracja grup przedszkolnych. Upowszechnianie kultury muzycznej.  Wyłonienie najlepszych solistów  pod względem artystycznym.

16 styczeń - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

• zajęcia dedykowane dla grup: „Cyferki”, „Tygrysy”, „Biedronki”, „Żabki”

17 styczeń - Dzień Kubusia Puchatka - obchody dnia najsławniejszego i sympatycznego misia ze Stumilowego Lasu. Mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. Ulubieniec milionów dzieci uczy i bawi swoją naiwnością, mądrością i filozoficznym podejściem do życia.

21 styczeń – Dzień Babci
22 styczeń – Dzień Dziadka

Harmonogram  spotkań w grupach z udziałem Babć i Dziadków:
• Delfinki – 17.01. godz. 14.00
• Żabki – 20.01. godz. 14.00
• Misie – 22.01. godz. 14.00
• Biedronki – 24.01. godz. 14.00
• Tygryski – 27.01. godz. 14.30
• Motyle – 28.01.godz. 14.00
• Skrzaty – 4.02. godz.14.00
• Cyferki – 4.02. godz. 14.00

23 styczeń –  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedzi nasze przedszkole babcia Antosia z grupy Skrzaty i przeczyta dzieciom bajeczkę.

27 styczeń - Dogoterapia - spotkanie z psem i jego właścicielem, pomaga dzieciom w prawidłowym rozwoju oraz edukacji, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem
i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Kontakt z wyszkolonym psem, wykonywanie swobodnych zadań dobieranych przez właściciela   buduje zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją. 

• zajęcia dedykowane dla grup: „Misie”, „Delfinki”, „Skrzaty”, „Motylki”

28 styczeń – lekcje muzealne cz. II nt.: „Świat Dinozaurów”, „Rekordy Przyrody”, „Epoka lodowcowa”. Dzieci m. in., poznają najbardziej popularne rekordy przyrody ożywionej, zapoznają się z dinozaurami i ich przodkami, dowiedzą się czym była epoka lodowcowa.

Zajęcia muzealne w Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, zorganizowane dla dzieci z grup: „Delfinki”, „Żabki”, „Biedronki”, „Cyferki”, „Tygryski”

29 styczeń -  Muzyczne spotkanie z filharmonią - „Muzyczny plac zabaw. Raz, dwa, trzy – fagotu słuchasz Ty!”. Pani Gama zaprosi do aktywnego słuchania muzyki, śpiewu  gry na instrumentach perkusyjnych perkusyjnym zapewni dużo zabawy.

Bale Karnawałowe
W tym dniu już od rana pojawią się kolorowe postaci z bajek. W salach przedszkolnych spotkamy: super bohatera, piękne królewny, wróżki, rycerzy, piratów, policjantów, motylki, biedroneczki... nie sposób zliczyć i wymienić je wszystkie. Wspólnie spędzimy wyjątkowy czas w miłej i bajkowej atmosferze.
• 29 styczeń  - grupa: „Misie”, „Skrzaty”, „Motylki”, „Delfinki”
• 30 styczeń  - grupa: „Żabki”, „Biedronki”, „Cyferki”, „Tygryski”

31 styczeń – dzieci z grup “Żabki” i “Biedronki” wychodzą na przełożone  zajęcia do biblioteki.

===========================

Grudzień w Akademii!!🎄❄️
 

"Grudzień choć zimny i gołe drzewa…w duszy każdego trochę rozgrzewa.

To miesiąc wyczekiwań wielkiej radości… dużo zabawy, prezentów i gości."

4 grudzień - Dzień Górnika

Dzień Górnika to doskonała okazja do złożenia najlepszych życzeń znajomym i bliskim górnikom. To również idealny dzień, aby przybliżyć najmłodszym historię i znaczenie tradycyjnego w Polsce święta zwanego Barbórką oraz uświadomić jak ciężką i niebezpieczną prace podejmuje górnik przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi, w tym węgla kamiennego.

5 grudzień -  Spotkanie z Mikołajem 

„Zimowe przygody Krysi Kaprysi” w wykonaniu artystów z teatru „Skrzat” z Krakowa. Opowieść o niesfornej  Krysi Kaprysi, która wszystkim dzieciom dokuczała, robiła na złość swoim bliski, a do tego była leniwa. Na szczęście po wielu przygodach Krysia zmieniła swoje postępowanie i zrozumiała dlaczego warto być grzecznym. W nagrodę dla odmienionej Krysi oraz dla wszystkich przedszkolaków za doskonałe zachowanie w murach Akademii zagości Święty Mikołaj zapewniając wspaniałą zabawę, wywołując szeroki uśmiech na twarzach obdarowanych cudownymi prezentami.

„Mały Da Vinci” - artystyczne warsztaty: od ceramiki i gliny po projektowanie, przez szycie i malowanie. Doskonała okazja rozwijania zdolności plastycznych, sprawności manualnej i kreatywności. Możliwość stworzenia różnorodnych  prac według własnego pomysłu.
❄️Cyferki - 4 grudzień
❄️Biedronki - 4 grudzień
❄️Skrzaty – 5 grudzień
❄️Żabki – 11 grudzień
❄️Delfinki – 12 grudzień
❄️Tygryski – 18 grudzień

10 grudzień – lekcje muzealne nt.: „Świat Dinozaurów”, „Rekordy Przyrody”, „Skamieniały Świat”. Dzieci m. in., poznają najbardziej popularne rekordy przyrody ożywionej, zapoznają się z dinozaurami i ich przodkami, dowiedzą się czym była epoka lodowcowa.

Zajęcia w Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, zorganizowane dla dzieci z grup: "Delfinki", "Żabki", "Biedronki", "Cyferki", "Tygryski"

16 grudzień - Dzień herbaty. Dziś pijąc swoją ulubioną herbatę warto zastanowić się nad drogą, jaką przeszła, zanim trafiła do naszych kubków. Z pewnością była długa i ciekawa… o czym przekonają się przedszkolaki. W tym dniu popijając napar z liści i pąków roślin, poznamy rodzaje i pochodzenie herbaty oraz podobieństwa i różnorodność kulturową związaną z tradycjami picia herbaty obowiązującymi w innych krajach.

17 grudzień – wycieczka do Bajki Pana Kleksa - Fabryki Porcelany w Katowicach.
Dzieci z grupy: "Delfinki", "Cyferki", "Żabki", "Tygryski", "Biedronki", "Skrzaty", "Motyle" przekroczą wrota Bajki Pana Kleksa. Podczas magicznej podróży dzieci będą miały nowe możliwości twórczego eksperymentowania i odkrywana świata.

18 grudzień - Muzyczne spotkania z filharmonią „Na złotych rogach grały krasnale. Czy chcecie wiedzieć co było dalej?” Muzyka w bajkach, baśniach i na ekranie.

19 grudzień - Zajęcia Bricks4Kidz – kontynuacja  kreatywnej, inspirującej zabawy edukacyjnej.
❄️zajęcia dedykowane dla grup: "Cyferki", "Tygrysy", "Biedronki", "Żabki"

Dogoterapia – cykliczne spotkania z psem i jego właścicielem, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Ćwiczenia z psem budują zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją, a także jest instruowane, w jaki sposób bezpiecznie postępować z czworonogiem.

❄️zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Delfinki", "Skrzaty", "Motylki"


Harmonogram bożonarodzeniowych spotkań w grupach:

❄️"Delfinki"– 11 grudzień 2019r. godz. 14.00
❄️"Skrzaty" – 12 grudzień 2019r. godz. 14.30
❄️"Cyferki" – 12 grudzień 2019r. godz. 14.00
❄️"Biedronki" – 13 grudzień 2019r. godz. 14.00
❄️"Żabki"  - 16 grudzień 2019r. godz. 14.00
❄️"Misie" – 17 grudzień 2019r.  godz. 14.00
❄️"Motylki" – 18 grudzień 2019r. godz. 14.00
❄️"Tygryski" – 19 grudzień 2019r. godz. 14.00

================================

W LISTOPADZIE … „Szare niebo za oknem, szare drzewa w sadzie, szary deszcz się na wszystkim, szarą mgiełką kładzie…”

… a w naszym kolorowym przedszkolu bajka, muzyka, magia i wesołe zabawy.

5 listopad – lekcje muzealne pt.: „Świat Dinozaurów”, „Czym oddychamy?”, „Czym była epoka lodowcowa?”. Dzieci m. in. poznają skład powietrza, przeprowadzą doświadczenia dotyczące właściwości powietrza, zapoznają się z dinozaurami i ich przodkami, dowiedzą się czym była epoka lodowcowa.

Wyjazd do Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, zorganizowany dla dzieci z grup: "Delfinki", "Żabki", "Biedronki", "Cyferki", "Tygryski".

5 listopad – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek –„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie wypełnia światłem, a puste serce wzruszeniem”. Bajki nie tylko umilają dzieciom czas, ale są źródłem bogatych przeżyć i niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni i języka. W tym dniu zagoszczą w naszym przedszkolu znane bajkowe osobistości, a wraz z nimi dobry humor i wspaniała zabawa.

8 listopad - Dzień Zdrowego Śniadania  - ten najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci maja energię do nauki, lepiej koncentrują  się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

12 listopad - Sesja zdjęciowa „Kalendarz 2020”

12 i 14  listopad –  Magic Show – pokaz iluzji. Magiczne show będzie niespodzianką dla naszych wychowanków. Wyjątkowa atrakcja obfitująca w niepowtarzalny klimat fascynacji, zachwytu, wspaniałej zabawy i zdziwienia.

15 listopad – „Jak Marysia mała słonko złapać chciała” - artyści z Teatru „Skrzat” z Krakowa zabiorą wszystkie dzieci w magiczną wyprawę.  Główna bohaterka Marysia wyrusza w podróż celem złapania Słoneczka, które co jakiś czas ukazywało się dziewczynce, aby zaraz potem się schować. W poszukiwaniach Marysi najpierw pomoże czyżyk, a później… ☺ Wszyscy widzowie będą mieli okazje  przekonać się, że pomimo trudności i napotkanych na swojej drodze przeszkód, trzeba dążyć do celu i nie poddawać się.

18 listopad – „Dzieciaki Sadzeniaki” – warsztaty przyrodniczo – ekologiczne w sklepie Leroy Merlin. Celem akcji jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzenie w nich zainteresowań przyrodą. Pani z działu ogrodniczego wprowadzi nas w przepiękny i jakże ciekawy świat roślin domowych i ogrodowych. Zapozna z interesującymi odmianami roślin oraz zasadami ich pielęgnacji. 
Wyjazd do Leroy Merlin w Sosnowcu zorganizowany dla grupy: "Cyferki", "Tygryski"

21 listopad - Zajęcia Bricks4Kidz – kontynuacja  kreatywnej, inspirującej zabawy edukacyjnej. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową  i kreatywność,  pozwala na swobodną ekspresję dziecka. Klocki mogą być bardzo przydatne miedzy innymi przy nauce matematyki,  rozpoznawania kolorów…  można   z nich stworzyć niesamowite  konstrukcje. Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.
• zajęcia dedykowane dla grup: Cyferki, Tygrysy, Biedronki, Żabki

21 listopad  -  Dogoterapia - spotkania z psem i jego właścicielem, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie
i przytulanie się. Pierwsze ćwiczenia z psem budują zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją, a także jest instruowane, w jaki sposób bezpiecznie postępować z czworonogiem.
• zajęcia dedykowane dla grup: Misie, Delfinki, Skrzaty, Motylki

22 listopad - Dzień kredki – malowanie bez granic. W tym dniu szary, listopadowy dzień pomalowany zostanie na  „niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo”.

25 listopad – Dzień Pluszowego Misia - „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". W  przedszkolu, jak co roku, święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego pluszaka.

27 listopad - Muzyczne spotkania z filharmonią „Ene, due, rabe, połknął fagot, żabę.

Na fagocie gramy, żaby nie oddamy. Wyliczanki, zabawy z żabkami i inne karnawałowe zwyczaje”.   Wspólnie z przedszkolakami poszukamy odpowiedzi na wiele frapujących pytań, związanych z muzyką. Dzieci poznają instrumenty muzyczne, sylwetki kompozytorów, podstawowe pojęcia związane z wiedzą muzyczną.

29 listopad – Andrzejki - dzień wróżb i zabaw andrzejkowych, w którym dzieci „poznają swoją przyszłość”. Wśród atmosfery tańca i zabawy  przy skocznej muzyce będzie czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień jest wspaniałą okazją do poznania andrzejkowych  tradycji.

===========================

PAŹDZIERNIK W ZGODZIE Z NATURĄ

4 październik - Światowy Dzień Zwierząt - obchodzone corocznie w dzień św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.  Dzieci poznają różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. W tym dniu przedszkolaki wysłuchają wierszy, opowiadań oraz piosenek o naszych milusińskich.

10 październik – Światowy Dzień Drzewa. W naszym przedszkolu do obchodów tego święta przygotujemy się bardzo starannie.  Przedszkolaki uczestnicząc  w zajęciach i zabawach dowiedzą się: co otrzymujemy z drzewa, dla jakich stworzeń drzewa są domem i jak ważne są one dla każdego z nas, a także o ich znaczeniu dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka.

14 październik - Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich  pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki w wierszu i piosence złożą życzenia wszystkim  paniom w przedszkolu.

17 październik – Dogoterapia. Spotkania z psem i jego właścicielem. Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt i zabawę z czworonogiem. Kontakt ze zwierzętami  przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa.

 • •zajęcia dedykowane dla grup: "Misie"," Delfinki", "Skrzaty", "Motylki",

17 październik - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

 • zajęcia dedykowane dla grup: Cyferki, Tygrysy, Biedronki, Żabki

18 październik   - Pasowanie na Przedszkolaka – tego dnia każdy Miś oficjalnie stanie się Przedszkolakiem ☺ Z tej okazji odbędzie się uroczystość przedszkolna z udziałem dzieci grupy Misie i ich rodziców.

21 październik  - „Dyzio Leniuszek” w  wykonaniu aktorów z Teatru  „Skrzat” z Krakowa, spektakl interaktywny. Przedszkolaki poznają przygody niesfornego chłopca o imieniu  Dyzio,  który nie lubił się kąpać, uczyć i pracować. Nie używał także magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, co bardzo przeszkadzało innym.  Dzięki  kilku ważnym radom i pomocy naszych przedszkolaków może Dyzio postanowi się zmienić ?

22 październik  -  „Jesienna sesja zdjęciowa”. Prosimy o stosowny ubiór dziecka. Zakup zdjęć będzie dowolny.

25 październik - „Do serca przytul psa” – pod takim hasłem, nasze przedszkolaki będą świętowały jakże uroczy i wyjątkowy „Dzień Kundelka”. Z okazji święta wszystkich wielorasowców poznają garść ciekawostek z ich życia, posłuchają opowiadań,  wierszy i wykonają kolorowe prace plastyczne.

30 październik - Muzyczne spotkania z filharmonią „Czym przyroda się mieni? Perkusja wśród barw jesieni”. Odpowiedzi na te i wiele innych muzycznych pytań znajdziemy z pewnością na spotkaniach z Panią Gamą!           

W nowym sezonie audycji muzycznych dla najmłodszych dowiemy się, jak różne ilustracje może stworzyć w głowie muzyka. U nas – słuchana aktywnie, przepleciona odpowiednim komentarzem, grą na instrumentach perkusyjnych, wspólnym śpiewem, a nawet tańcem – daje bardzo owocne efekty: uczy, rozwija wyobraźnię, pogłębia wrażliwość muzyczną, otwiera na świat i zapewnia mnóstwo dobrej zabawy!

31 październik - Dzień Dyni – każdy zna to cudowne warzywo, z którego można nie tylko wyczarować setki dań i deserów ale również stworzyć śmiesznego bądź strasznego dyniowego stworka, lampion i wiele, wiele innych rozmaitości o czym przekonają się nasze przedszkolaki. 

=============================

Słonko takie śpiące, coraz później wstaje, wkrótce przyjdzie jesień,

zbudzi się o świcie, śliczny, złoty WRZESIEŃ

SPOTKANIA DOTYCZĄCE ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Serdecznie Zapraszamy Rodziców poszczególnych grup w dniach:

Grupa MISIE dnia 04.09.2019r. o godz.16.00
• Grupa ŻABKI dnia 09.09.2019r. o godz. 16.00
• Grupa BIEDRONKI dnia 10.09.2019r. o godz. 15.30
• Grupa CYFERKI dnia 11.09.2019r. o godz. 15.30
• Grupa SKRZATY dnia 11.09.2019r. o godz. 16.00
• Grupa MOTYLKI dnia 12.09.2019r. o godz. 15.30
• Grupa DELFINKI dnia 16.09.2019r. o godz. 15.30
• Grupa TYGRYSKI dnia 19.09.2019r. o godz. 16.00

19 wrzesień - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

• zajęcia dedykowane dla grup: "Cyferki", "Tygrysy", "Biedronki", "Żabki"

20 wrzesień - Teatrzyk „Skrzat” w bajeczce „Przygody kapryśnej księżniczki”. Grający  aktorzy przy pomocy rekwizytów oraz barwnych strojów przedstawia dzieciom przygody niegrzecznej księżniczki, jej ojca – Króla oraz przyjaciela rodziny – Smoka.

20 wrzesień - Dzień Przedszkolaka ☺
Każdy przedszkolak już dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!!
W tak ważny i wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków nie zabraknie wyjątkowych atrakcji, będzie bardzo wesoło, kolorowo i bajkowo.

23 wrzesień - Pierwszy Dzień Jesieni – wspólne powitanie Jesieni – przedszkolaki kącik w sali mają : skarby jesieni wspólnie podziwiają.
„Jesienią, jesienią lecą liście na ziemię, lecą jabłka czerwone, liście żółtozielone.
Jesienią, jesienią  lecą z drzewa na ziemię wielkie, twarde kasztany, w liściach leżą schowane….”

24 wrzesień - Dzień śliwki - „,Śliwka, śliwka, jest pyszniutka, taka duża i malutka” - kolejne ,,owocowe święto” w naszym przedszkolu. Będą wiersze oraz prace plastyczne, ale największą atrakcją dla dzieci będzie przygotowanie śliwkowych pyszności.

25 wrzesień - Muzyczne spotkanie z filharmonią „Prawa noga naprzód! Za trąbką marsz!” Czy trąbka lubi maszerować? A może woli nieco odpocząć? Odpowiedzi na te i wiele innych muzycznych pytań znajdziemy z pewnością na spotkaniach z Panią Gamą!  W nowym sezonie audycji muzycznych dla najmłodszych dowiemy się, jak różne ilustracje może stworzyć w głowie muzyka.

27 września - Dzień głośnego czytania – propagowanie idei głośnego czytania. Głośne czytanie dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą, każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, stanowi źródło rozrywki i radości, poszerza wiedzę oraz przyczynia się do wzbogacenia zainteresowań. Tego dnia wspaniała lektorka zabierze dzieci w podróż po najcudowniejszych bajkowych krainach.

30 września - Dzień chłopaka - z radością celebrujemy - zapewne ulubione - święto każdego chłopaka, tego małego i już całkiem dorosłego ☺

============================

Refleks, sprawność, orientacja, górą sport i rekreacja! 

AKTYWNOŚCI PANA KLEKSA – SPORTOWE WAKACJE

Ćwiczą mali sportowcy ćwiczą, nie tracą sił,
bo pragną być w formie w wakacyjne dni.
Sport to bardzo ważna sprawa. Są reguły, jest zabawa.
Jest dyscyplin co nie miara, część z nich nowa, a część stara,
poprzez dzieje, poprzez lata, aż do współczesnego świata.

Dzieci uwielbiają się ruszać, ich chęć do zdobywania przestrzeni i aktywnej zabawy jest wręcz niepohamowana. Nie trzeba zatem wyjaśniać dlaczego przedszkolne wakacje 2019
w Akademii obfitować będą w ruch: granie, wspinanie, kopanie, rzucanie, kręcenie, skakanie, pływanie… spontaniczne i w formie zorganizowanej.
Pamiętając o teorii sportu nauczycielki omawiać będą zasady, przybliżą historię powstania  dyscyplin, osiągnięcia sławnych sportowców. Nie zabraknie również sportu w wersji art oraz multimedialnej ☺ 

Szykuje się wspaniała zabawa przez cały tydzień:

Poniedziałki – poznajemy różne dyscypliny sportowe
Wtorki – wybitni i znani sportowcy
Środy –  zawody ☺☺☺
Czwartek – sport artystycznie-plastycznie
Piątek – kino Pana Kleksa

Środowe zawody

Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na rozwój fizyczny dziecka, ale również umysłowy. Nie bez powodu znajduje się w podstawie piramidy zdrowego żywienia, wpływa na zdrowe ciało i umysł. Wzmacnia, hartuje uczy wytrwałości i pokory, sprawia przyjemność, raduje, aktywizuje ale i wycisza, zamienia walkę w zdrową rywalizację, dodaje pewności siebie, umacnia więzi i łączy pokolenia, pasje.

Piątkowe seanse filmowe

Filmowe podsumowanie każdego sportowego tygodnia. Po dużej dawce aktywności idealnie sprawdzi się pachnący popcorn i seanse pełne śmiechu, wzruszeń te ze sportem i aktywnością w tle jak i inne ☺ .

Plan sportowy:

  1 - 5    lipiec - piłka nożna
  8 - 12  lipiec -  siatkówka
15 - 19  lipiec - koszykówka
22 - 26  lipiec  -  lekkoatletyka cz. I – skoki w dal,  rzut piłką
29 lipiec - 2 sierpień  -  lekkoatletyka cz. II – bieg
  5 -  9  sierpień  -  sporty wodne
12 - 16 sierpień  -  piłka ręczna
19 - 23 sierpień  -  fitness (aerobik)
26 - 29  sierpień – Olimpiada przedszkolaków

18   lipiec  -  Zajęcia Bricks4Kidz – kontynuacja kreatywnej i inspirującej zabawy edukacyjnej. Przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonała bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

23 lipiec -  Wycieczka do pięknego Parku Miejskiego im.  Jacka Kuronia. Po sukcesie zeszłorocznej wyprawy, powtórzymy wycieczkę do parku. Po zwiedzaniu mini zoo i spacerze wokół stawu urządzimy piknik w parku.

30 lipiec - planujemy wyjazd do kina HELIOS w Sosnowcu

5 sierpień - Dzień Delfina. W tygodniu sportów wodnych uczcimy dzień bardzo mądrego
i pięknego ssaka, „patrona” jednej z grup akademii.

7 – sierpień – niesamowita przygoda – wycieczkę do Krainy Dziecięcej  Rozrywki ,,Baby-Fit” w Sosnowcu.  Czeka na nas wiele  atrakcji: wielopoziomowa konstrukcja, tor przeszkód w tunelach.....

9 sierpień -  Urodziny! Urodziny! Urodziny Pana Kleksa! – dużo wspaniałej zabawy, tańców, kolorowych piegów, przebieranek, baniek mydlanych ! 

30  sierpień - pożegnanie wakacji  - wycieczka na górkę środulską.  Jak dzielni wędrowcy – podróżnicy zapakujemy plecaczki i wyruszymy na wspinaczkę : )

===========================

CZERWCOWA PRZYJAŹŃ W AKADEMII

4 czerwiec - „Dzieciaki Sadzeniaki”– warsztaty przyrodniczo – ekologiczne w sklepie Leroy Merlin. Celem akcji jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzenie w nich zainteresowań przyrodą. Pani z działu ogrodniczego wprowadzi nas w przepiękny i jakże ciekawy świat roślin domowych i ogrodowych. Zapozna z interesującymi odmianami roślin oraz zasadami ich pielęgnacji.

 • wyjazd dzieci z grupy "Delfinki"

8 czerwiec - Piknik  rodzinny - stadion AKS Górnik Niwka Sosnowiec.  Piknik rodzinny  wpisał się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez przedszkole. Serdecznie zapraszamy rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi. Uczestnikom pikniku gwarantujemy wiele okazji do radości, śmiechu i dobrej zabawy. W planie imprezy: zabawy z animatorami, tańce, konkursy dla dzieci i rodzin, warsztaty dla dzieci, malowanie twarzy, robienie fryzur i tatuaży, zabawy na dmuchanym zamku i zjazdy na zjeżdżalni oraz ścianka wspinaczkowa. W czasie pikniku czynny będzie bufet z grochówką i grillem, kawą, herbatką i pysznymi domowymi ciastami.

10 czerwiec – Dzień Przyjaciela przypada 9 czerwca (niedziela). To idealny moment do przeprowadzenia zajęć dotyczących koleżeństwa i przyjaźni. Przybliżymy dzieciom, wartość przyjaźni w życiu człowiek, jak ważne są relacje z innymi ludźmi; jak cenne jest mieć dobrych kolegów, przyjaciela czy przyjaciół; jak samemu być dobrym przyjacielem czy kolegą.

10 czerwiec - Spotkanie z teatrzykiem „Skrzat” w bajeczce „Plastuś”. Poznamy ciekawe przygody Plastusia poszukującego w lesie poziomek dla lalki Kasi. Elementy humoru, zabawy, śpiewu, logicznego myślenia, ale też czynnego udziału dzieci w przebiegu przedstawienia budzą pozytywne emocje u wszystkich przedszkolaków. Ważnym przesłaniem teatrzyku będą wartości wychowawcze takie jak: przyjaźń, dobro oraz pomoc innym w potrzebie.

12 czerwiec – udział dzieci z grupy Delfinki w Spartakiadzie organizowanej  w Szkole  Podstawowej nr 23 w Sosnowcu. Głównym celem imprezy jest propagowanie wśród dzieci  aktywności ruchowej, dbałości o harmonijny rozwój, kształtowanie postaw proekologicznych oraz wychowania do rekreacji.

12 czerwiec – uroczyste pożegnanie przedszkola w grupie Delfinki

13 czerwiec- zajęcia Bricks4Kidz

18 czerwiec - Maraton czytelniczy - Spotkanie z Panią Bibliotekarką – propagowanie idei głośnego czytania. głośne czytanie wszechstronnie działa na dziecko; uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię W ramach współpracy z biblioteką wspaniała lektorka zabierze dzieci w podróż po najcudowniejszych bajkowych krainach.

19 czerwiec - Muzyczne spotkania z filharmonią. „W Italii pełnej słońca dźwięków z puzonu nie ma końca”.

22 czerwca – powitanie lata - Melodia piosenki „Lato, lato, lato czeka ” ogłosi wszem i wobec, że nadeszła ukochana pora roku, pełna słońca i zabaw na dworze. Będzie to dzień pełen zabawy i wielu atrakcji.

23 czerwiec - Zajęcia z dogoterapii - cykliczne spotkania z psem i jego właścicielem. Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt i zabawę z czworonogiem.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: "Skrzaty", "Motylki", "Misie", "Żabki", "Biedronki".           

==================================

MIX  MAJOWYCH ATRAKCJI  W AKADEMII

6 maj – z okazji Dnia Strażaka odwiedzą nas strażacy. W trakcie spotkania strażacy opowiedzą  dzieciom  ciekawostki związane z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Zapewne największe zainteresowanie wzbudzi wóz strażacki, którym przyjdą nasi goście. Dzieci z bliska  będą miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

8 maj – Dzień Bibliotekarza i  Bibliotek – Dzięki różnorodnym i ciekawym formom współpracy biblioteka stała się dla przedszkolaków magicznym miejscem. W tym dniu podczas zajęć nie zabraknie zagadek związanych z biblioteką i książką. Przedszkolaki poznają także historię powstawania książki, drogę jaką przebywa spod pióra pisarza do rąk czytelnika. Dzieci sięgną po ulubione lektury z kącików czytelniczych, zorganizowanych w każdej z sal przedszkolnych.

9 maj - Dzień Unii Europejskiej – podczas zajęć dzieci dowiedzą się o atrakcjach turystycznych, upodobaniach kulinarnych, charakterystycznych strojach, ciekawych i sławnych ludziach z poszczególnych państw Unii. Głównym celem całego przedsięwzięcia jest zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.

16 maj - Zajęcia Bricks4Kidz – kontynuacja kreatywnej i inspirującej zabawy edukacyjnej. Przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.  Jesteśmy przekonani, że dzieci uczą się najefektywniej poprzez aktywności, które angażują ich ciekawość i kreatywność.

*  Zajęcia dedykowane dla grup: Delfinki, Cyferki, Tygrysy.

17 maj - Spotkanie z policjantami. Po niezwykle wartościowym spotkaniu ze strażakami, czas na pouczającą i obfitującą w cenne rady wizytę policjantów. Podczas spotkania zaproszeni goście przybliżą m.in. zasady ruchu drogowego, zachowania bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu, udzielą wskazówek jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Dodatkowo dzieci wzbogacą swoją wiedzę na temat codziennej pracy policjanta zapoznają się z umundurowaniem i  wyposażeniem policjantów. A może będą miały okazję powitać  przyjaciela Sznupka ?

22 maj - Muzyczne spotkania z filharmonią. „Na urodzinach Stanisława Moniuszki się spotkamy i jego utwory chętnie zaśpiewamy”.  Podczas spotkania dzieci wysłuchają najwybitniejsze utwory polskiego kompozytora.

23 maj - Dogoterapia - cykliczne spotkanie z psem i jego właścicielem. Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt, zabawę z czworonogiem.

* Zajęcia dedykowane dla grup: Skrzaty, Motylki, Misie, Żabki, Biedronki.            

23 maj -  „Podróż przez krainę bajek” - z okazji Dnia Matki  widowisko artystyczne
w wykonaniu naszych przedszkolaków w Sali Koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych.

28 maj – niesamowita przygoda – Dzień Dziecka w Nibylandii. Wyjazd do Sali Zabaw „Nibylandia”. Utrzymana w klimacie bajkowego Piotrusia Pana i jego Nibylandii, zachwyci dzieci Lasem Elfów, Statkiem Piratów i Kapitana Hooka oraz innymi bajkowymi atrakcjami: wielopoziomowyni konstrukcjami, torem przeszkód w tunelach, dmuchanym statkiem. Świetną zabawą, zapewne okaże się bitwa na piłki z gąbki.

• Wyjazd dzieci młodszych z grup: Misie, Skrzaty, Motyle

29 maj  -  „Edukacyjna przygoda” – Dzień Dziecka w Kiełkowicach.  Wspaniała wycieczka do arcyciekawej Strusiej Fermy i Wioski Indiańskiej.  Program edukacyjno - rozrywkowy dla dzieci w wieku  przedszkolnym obejmuje zarówno zajęcia intelektualne, poznawcze jak również sportowe. W trakcie zabawy animatorzy-pedagodzy, przebrani w stroje z Dzikiego Zachodu poprowadzą ciekawe ćwiczenia. Program realizowany jest bez względu na pogodę !!! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zajęcia odbywają się w ogrzewanej sali. Dodatkowo klimat podkreśla kominek usytuowany w sali.
• Wyjazd dzieci z grup: Tygryski, Biedronki, Delfinki, Cyferki, Żabki

===================================

KOSZ KWIETNIOWYCH ROZMAITOŚCI 


1 kwiecień  -  Prima Aprilis  - to dzień, w którym trzeba szczególnie uważać. Zapewne czekają nas dziś psoty i żarty ze strony kolegów i koleżanek, rodziny, znajomych a nawet nieprawdziwe informacje podawane od personelu przedszkola.

3 kwiecień – Dzień Tęczy -  By przybliżyć temat tęczy i zobaczyć tęczę wszystkie dzieci przyjdą  do przedszkola ubrane w tęczowe kolory. Podczas tęczowego dnia dowiemy się jak powstaje tęcza, jak kolory są w niej ułożone i który z nich jest najważniejszy. Poszukamy tęczowych odpowiedników w przyrodzie i otaczającym nas świecie, zabawimy się w kolory wspólnie tworzac „żywą tęczę”.

5 kwiecień - Dzień marchewki - to będzie wyjątkowy dzień:  pomarańczowy, marchewkowy, zdrowy i witaminowy. Z okazji Dnia Marchewki warto schrupać to smakowite, pomarańczowe warzywo. I to nie tylko dlatego, że jest soczyste i słodkie, ale przede wszystkim ze względu na liczne wartości odżywcze.

9 kwiecień  -  Teatrzyk „Skrzat” w bajeczce „W cieniu łopianowego liścia”-  przedstawienie o charakterze edukacyjnym, nawiązujące  do tematu bezpiecznego poruszania się po drogach i  ekologii. Bohaterowie bajki w zabawny sposób przypomną o  potrzebie segregowania śmieci, znaczeniu znaków drogowych, zachowaniu uwagi przy przechodzeniu przez drogę.

10 kwiecień - z okazji Dnia Służby Zdrowia spotkanie ze stomatologiem. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola specjalistkę. Pani stomatolog przypomni dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstruje jak prawidłowo należy szczotkować zęby i co jeść, aby były mocne i zdrowe.

12 kwiecień – Dzień czekolady - Zabawy, zajęcia, pogadanki, konkursy będą miały na celu popularyzację i upowszechnienie historii czekolady oraz jej wartości zdrowotnych a przede wszystkim kształtowanie pożądanych postaw dotyczących wiedzy o zdrowym stylu życia i…konieczności zachowania umiaru w jedzeniu słodyczy ☺.

17 kwiecień - Spotkanie z panią bibliotekarką. Grupa:  „Delfinki”  i „Cyferki” w ramach współpracy z biblioteką odwiedzą  Filię nr 15  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

18 kwiecień - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

 • zajęcia dedykowane dla grup: Delfinki, Cyferki, Tygrysy.

19 kwiecień - Dzień Ziemi. Celebrując największe światowe, ekologiczne święto, podczas zajęć i zabaw, dzieci dowiedzą się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

23 kwiecień – z okazji światowego Dnia Książki- w przedszkolu zorganizujemy wystawkę ulubionych bajek – książek i książeczek przyniesionych przez dzieci z domu. Przedszkolaki poznają budowę książki oraz zapoznają się z etapami jej powstawania. Dodatkowo dzień wypełnią quizy i zabawy, które sprawdzą wiedzę przedszkolaków o bohaterach z najpopularniejszych bajek.

24 kwiecień - Muzyczne spotkanie z filharmonią – „Żywiołowa muzyka bałkańskiego   regionu z udziałem skrzypiec i akordeonu”

25 kwiecień - Dogoterapia - spotkanie z psem i jego właścicielem, pomaga dzieciom w prawidłowym rozwoju oraz edukacji, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się.  Kontakt z wyszkolonym psem, wykonywanie swobodnych zadań dobieranych przez właściciela  buduje zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją. 

 • zajęcia dedykowane dla grup: "Skrzaty", "Motylki", "Misie"," Żabki", "Biedronki"

29 kwiecień - Międzynarodowy Dzień Tańca. „Tańcz - nie żałuj podłogi, tańcz - niech niosą Cie nogi… ♪♪♪ ”. Jak powszechnie wiadomo, taniec to nie tylko wspaniała forma aktywności ruchowej, dająca wiele radości i zadowolenia ale również sposób komunikacji, ekspresji emocji, nastroju i uczuć. Zapewne ten radosny dzień uczcimy w cudownej, tanecznej  atmosferze. 

=================================

MARCOWA EKSPLOZJA KOLORÓW

1 marzec - Dzień piegów - „Piegi są małe, Piegi są duże, Piegi odnajdziesz w każdej naturze. Piegi kolorowe, ładnie ozdabiają, najładniej jednak na buziach wyglądają”. Bezsprzecznie piegi dodają uroku a ponad to jak mawiał Profesor Ambroży Kleks „piegi znakomicie działają na rozum i chronią od kataru”. Z tego powodu otrzymanie kolorowej kropeczki było dla każdego ucznia - opisanej przez Jana Brzechwę - Akademii wielkim wyróżnieniem.

5 marzec - Teatrzyk „Skrzat” w bajeczce „Złote dukaty” - kolejny raz aktorzy przeniosą Nas w piękny, kolorowy świat bajek... Dzieci obejrzą przygody wesołego kucharza, który zakochał się w królewnie Anabelli. Aby zdobyć jej rękę musi pokonać wiele przeszkód i zdobyć złote dukaty.

6 marzec – „Zaczarowany świat bajek” - przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Sosnowcu.

 • Wyjście do szkoły grupy: "Delfinki"

8 marzec – Dzień Kobiet :) - Celebrujemy - obchodzone od ponad 100 lat  - wyjątkowe święto wszystkich kobiet,  zarówno tych najmłodszych, jak i troszkę starszych.

12 marzec - Spotkanie z Panią Bibliotekarką - propagowanie idei głośnego czytania. Głośne czytanie dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą, każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Poprzez spotkania na zajęciach głośnego czytania staramy się rozbudzać w dzieciach chęć słuchania i czytania  książek. 

 • zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Skrzaty", "Motyle"

12 marzec –„Przedszkoliada” – impreza o charakterze sportowym dla Przedszkolaków promująca aktywność jako doskonałą formę spędzania wolnego czasu, symbiozę rozrywki i edukacji ruchowej.

 • wycieczka zorganizowana dla dzieci uczęszczających na dodatkowe zajęcia „Zabawy z piłką”

Wyjazd do Sali zabaw „W krainie czarów”-  podróż w zaczarowany świat. Przedszkolaki jak za pomocą czarodziejskiego lustra, przeniosą się w jedyne w swoim rodzaju magiczne miejsce! A jak dobrze wiadomo… po drugiej stronie lustra dzieją się zwariowane rzeczy, spotyka wyjątkowe postaci a czas mierzy się całkowicie inaczej.

 • 13 marzec – wycieczka zorganizowana  dla grup: Delfinki, Cyferki, Tygryski, Żabki
 • 14 marzec – wycieczka zorganizowana  dla grup: Misie, Skrzaty, Motyle, Biedronki

15 marzec – „Dzień Piekarza i Cukiernika” –  ohhh… dzień wypełniony cudnym zapachem świeżych wypieków oraz fuzją słodkich i wytrawnych smaków. Doskonała okazja do wcielenia się w role prawdziwych piekarzy i cukierników, wykazania się umiejętnościami kulinarnymi i… pałaszowania własnych wypieków. Jesteśmy przekonani, że aromat upieczonych słodkości uniesie się po całym przedszkolu i okolicy przyciągając nawet największego „niejadka”. 

18 marzec – Pokaz motyli – pasjonat i znawca motyli zaprezentuje przeróżne okazy tych pochodzących z różnych krajów, przepięknych, kolorowych owadów. Przedszkole wypełni szelest skrzydełek, moc kolorów oraz zapewne zachwyt i radość dzieci.

20 marzec -  Sesja zdjęciowa do „Dyplomu ukończenia przedszkola”

 • grupa: "Delfinki"

21 marzec - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

 • zajęcia dedykowane dla grup: Delfinki, Cyferki, Tygrysy.

21 marzec - "Wiosna w kolorach tęczy”- powitanie długo wyczekiwanej, ślicznej, pachnącej, kolorowej i obfitującej w praomienie słońca Pani Wiosny.

22 marzec – Światowy Dzień Wody - doskonały dzień aby przypomnieć wszystkim dzieciom, jak ważnym składnikiem planety i każdego organizmu jest woda oraz jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu.

27 marzec - Muzyczne spotkania z filharmonią –„O Ameryce Południowej fletnia Pana pięknie opowie! / Obój i harfa w ogrodach dawnej Francji grają melodie.” Pani Gama zaprosi najmłodszych słuchaczy w muzyczną podróż do różnych zakątków świata. Przy pomocy artystów poznamy nowe, ciekawe instrumenty wykonane z bambusa i drewna.

27 marzec - „Dzień Teatru”- Teatr  stanowi ważny czynnik wspomagającym rozwój dziecka, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. W naszym przedszkolu na bieżąco staramy się wprowadzać dzieci do magicznego świata ,,żywego słowa” poprzez obcowanie z różnymi formami teatru. Teatrzyki, lekcje teatralne oraz parateatralne zajęcia rozwijają dyspozycje psychiczne, wrażliwość emocjonalna, estetyczna, moralną, a małym aktorom dają dużo radości, satysfakcji i powodów do dumy.

28 marzec - Dogoterapia - spotkania z psem i jego właścicielem, pomaga dzieciom w prawidłowym rozwoju oraz edukacji, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Kontakt z wyszkolonym psem,  wykonywanie swobodnych zadań dobieranych przez właściciela buduje zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją. 

 • zajęcia dedykowane dla grup: "Skrzaty", "Motylki", "Misie"," Żabki", "Biedronki"

=================================

MUZYCZNIE..  TANECZNIE…
LUTY W NASZYM PRZEDSZKOLU


4 luty - Spotkanie z teatrzykiem – „Zimowe opowieści” -  Artyści z Agencji Artystycznej „Uśmiech” przedstawią przygody  Misia Gerwazego, który  miał tej zimy nie mały problem, pomimo usilnych starań i prób nie udało mu się zapaść w sen zimowy. Błąkając się po lesie spotyka na swej drodze przeróżne zwierzątka i postaci, które można poznać tylko zimą.

Bale Karnawałowe
W tym dniu już od rana pojawią się kolorowe postaci z bajek. W salach przedszkolnych spotkamy: superbohatera, piękne królewny, wróżki, rycerzy, piratów, policjantów, motylki, biedroneczki... nie sposób zliczyć i wymienić je wszystkie. Wspólnie spędzimy wyjątkowy czas w miłej i bajkowej atmosferze.

 • 5 luty - grupa: "Misie", "Skrzaty", "Motylki", "Biedronki"
 • 7 luty - grupa: "Żabki", "Delfinki", "Cyferki", "Tygryski"

5 luty - wycieczka do Urzędu Miasta Sosnowca połączona ze  spotkaniem z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Prezydentem Miasta Sosnowca. Wyjazd organizowany w ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,Polska moja mała ojczyzna”.

 • wycieczka zorganizowana  dla grup: "Delfinki", "Cyferki", "Tygryski"

6 luty - Muzyczne spotkania z filharmonią –„O Ameryce Południowej fletnia Pana pięknie opowie! / Obój i harfa w ogrodach dawnej Francji grają melodie.” Pani Gama zaprosi najmłodszych słuchaczy w muzyczną podróż do różnych zakątków świata. Przy pomocy artystów poznamy nowe, ciekawe instrumenty wykonane z bambusa i drewna.

9 luty – „Dzień Pizzy” – z tej okazji 8 lutego w naszym przedszkolu na obiad zostanie przygotowana uwielbiana przez dzieciaki (i cały personel ☺) pizza. Przyjrzymy się bliżej prawdziwej pizzy, opowiemy trochę o jej historii, rodzajach i składnikach oraz zdradzimy najlepszy przepis na jej przygotowanie.
Warsztaty pieczenia pizzy „Dzieciaki, zakasujemy rękawy i do dzieła” w PIZZERII  przy al. Wolności 2 w Sosnowcu.

 • 8 luty  - grupa: "Tygryski", "Cyferki"
 • 11 luty  - grupa: "Delfinki"

W  trakcie warsztatów dzieci poznają proces produkcji pizzy, skomponują składniki i poczekają aż na talerzach pojawi się ich własna, zindywidualizowana pizza.

14 luty – Walentynki -  Wyjątkowy dzień okazywania sobie sympatii, wypełniony wierszykami, malowaniem dekoracyjnych serduszek. Nie zabraknie również tradycyjnej walentynkowej poczty z własnoręcznie przygotowanymi pocztówkami.

14 luty - wyjazd do Bawialni Baby Fit w Sosnowcu

 • wyjazd zorganizowany dla grup: "Misie", "Motylki" , "Skrzaty"

15 luty - wyjazd do kina HELIOS w Sosnowcu na PREMIERĘ filmu pt.: „Jak wytresować smoka 3” ! ☺

 • wyjazd zorganizowany dla grup: „Delfinki”, „Cyferki”, „Tygryski”, „Żabki”, „Biedronki”

18 luty - Dzień kota - w roku 2019  Światowy Dzień Kota przypada  17 lutego – (niedziela). Najpopularniejsze zwierzę domowe na świecie, jego historia, urok i los staną się  przewodnim motywem poniedziałku.

19 luty - warsztaty teatralne „Jak ożywić lalkę” w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie

 • wycieczka zorganizowana  dla grup: "Delfinki", "Cyferki", "Tygryski"

Przedszkolaki  posłuchają ciekawej historii o teatrze lalek, o pracy aktora animatora oraz będą miały możliwość ożywić lalkę teatralną.

26 luty – Dzień Dinozaura - święto znanych, prehistorycznych stworzeń, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Doskonała okazja do zapoznania dzieci z historią dinozaurów: kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Wspaniałą przygodę w prehistorię zakończą wspólne prace plastyczne.

28 luty - Dogoterapia - spotkania z psem i jego właścicielem, pomaga dzieciom w prawidłowym rozwoju oraz edukacji, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Kontakt z wyszkolonym psem,  wykonywanie swobodnych zadań dobieranych przez właściciela buduje zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją. 

 • zajęcia dedykowane dla grup: "Skrzaty", "Motylki", "Misie"," Żabki", "Biedronki"

28 luty - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

 • zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Cyferki", "Tygrysy"

28 luty - Tłusty czwartek -  czyli święto wszystkich łasuchów, w którym dzieci poznają tradycję i obrzędy z nim związane. Oczywiście nie zabraknie słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i lukrem oraz faworków.

===================================

MUZYCZNIE..   UROCZYŚCIE…

STYCZEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

8 i 9 styczeń 2019r. - Spotkanie z Panią Bibliotekarką – wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej. Czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

8 stycznia 2019r. - grupa: „Delfinki” i „Cyferki” a 9 stycznia grupa „Tygryski” w ramach współpracy z biblioteką odwiedzą Filię nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

17 styczeń 2019r. - Zajęcia Bricks4Kidz – prowadzone zajęcia z wykorzystaniem klocków oparte są o budowę prostych i zaawansowanych, ale zawsze ekscytujących modeli. Specjalne zestawy klocków, przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: Delfinki, Cyferki, Tygrysy.

18 styczeń 2019r. - Dzień Kubusia Puchatka - obchody dnia najsławniejszego i sympatycznego misia ze Stumilowego Lasu. Mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. Ulubieniec milionów dzieci uczy i bawi swoją naiwnością, mądrością i filozoficznym podejściem do życia.

21 styczeń 2019r. – Dzień Babci                              

22 styczeń 2019r. - Dzień Dziadka

Harmonogram spotkań w grupach:

• Misie  - 18 styczeń - godz. 14.00
• Motyle – 21 styczeń - godz. 14.00
• Tygryski – 21 styczeń - godz. 14.30
• Skrzaty – 22 styczeń - godz. 14.00
• Biedronki – 22 styczeń - godz. 14.00
• Żabki i Cyferki – 23 styczeń - godz.14.00
• Delfinki – 24 styczeń - godz. 14.00

Zapraszamy na uroczystości :-)

23 styczeń 2019r. - Muzyczne spotkania z filharmonią - „Taneczna wędrówka miedzy narodami przepleciona rozmaitymi rytmami”. Pani Gama zaprosi najmłodszych słuchaczy w muzyczną podróż. Usłyszymy melodie i rytmy z różnych zakątków świata oraz poznamy nowe instrumenty w ciekawych zestawieniach.

23 styczeń 2019r. - Spotkanie z teatrzykiem - „Muzyczne podróże po Krakowie”

  Artyści z Teatru „Skrzat” z Krakowa przedstawią muzyczne opowieści Trubadura Nutki i Smoka Wawelskiego, opowiedzą  o krakowskich zabytkach, zaproszą przedszkolaków do wspólnego śpiewania znanych piosenek m.in. „Płynie  Wisła płynie”, ” Krakowiaczek jeden”.

24 styczeń 2019r. - Dogoterapia - spotkania z psem i jego właścicielem, pomaga dzieciom w prawidłowym rozwoju oraz edukacji, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Kontakt z wyszkolonym psem, wykonywanie swobodnych zadań dobieranych przez właściciela buduje zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją. 

 • zajęcia dedykowane dla grup: "Skrzaty", "Motylki", "Misie"," Żabki", "Biedronki"  

28 styczeń - warsztaty teatralne w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu          

 • warsztaty dla grup: "Misie", "Żabki", "Biedronki"

Aktor Teatru Zagłębia zaprosi dzieci do zwiedzania miejsc niedostępnych dla widzów i opowie o postaciach i rolach odtwarzanych w spektaklach teatralnych przez aktorów.

===================================

HO HO HO…!
ŚWIĄTECZNY GRUDZIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

MAGIA ŚWIĄTECZNEGO GRUDNIA

4 grudzień - Dzień Górnika
Dzień Górnika to doskonała okazja złożenia znajomym i bliskim górnikom najlepsze życzenia. To również idealny dzień aby przybliżyć najmłodszym jak ciężką i niebezpieczną prace podejmuje górnik przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi, w tym węgla kamiennego, oraz historię i znaczenie tradycyjnego w Polsce święta zwanego Barbórką.

5 grudzień - Spotkanie z Mikołajem
14.30 Teatr Skrzat z Krakowa przedstawi nam „Zimowe igraszki”. Krysia Kaprysia, jej tata, Zajączek, Bałwanek, Krasnal i na końcu Święty Mikołaj zagoszczą w murach naszego przedszkola zapewniając  wspaniała zabawę podczas teatrzyku oraz wywołując szeroki uśmiech na twarzach obdarowanych cudownymi prezentami.
 W tym dniu bardzo prosimy o odbiór dzieci po godzinie 16.15

13 grudzień – Kreatywne Warsztaty Gipsowe - doskonała okazja rozwijania zdolności plastycznych, sprawności manualnej oraz do własnoręcznego  stworzenia i pomalowania ozdoby świątecznej według własnego pomysłu.

17 grudzień - Dzień herbaty w tym dniu poznamy rodzaje i pochodzenie herbaty oraz podobieństwa i różnorodność kulturową związaną z tradycjami picia herbaty obowiązującymi w innych krajach.

18 grudzień – wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów - Fabryki Porcelany w Katowicach
Dzieci z grupy: Delfinki, Cyferki, Żabki, Tygryski, Biedronki, Misie wyruszą w magiczną podróż w świątecznym klimacie. Elfy na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadzą najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki.

19 grudzień - Muzyczne spotkania z filharmonią „W święta muzyka jazzowa figle płata i pojedzie do różnych zakątków świata”

20 grudzień  Zajęcia Bricks4Kidz – ponownie czas na kreatywną, inspirującą zabawę edukacyjną. Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.

Zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Cyferki", "Tygrysy".

Bożonarodzeniowe spotkania świąteczne z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkania pełne świątecznej atmosfery.

Harmonogram bożonarodzeniowych spotkań w grupach:

 • "Misie" – 14.12.2018r.  - godzina 14.00
 • "Tygryski" – 17.12.2018r. - godzina 14.45
 • "Biedronki" – 19.12.2018r. - godzina 14.30
 • "Delfinki" – 19.12.2018r. - godzina 16.00
 • "Skrzaty" – 19.12.2018r. - godzina 10.00
 • "Motylki" – 20.12.2018r. - godzina 10.30
 • "Żabki" i "Cyferki" – 20.12.2018r. - godzina 14.30

=======================================

WITAMY W LISTOPADZIE!  

Mówią, że listopad jest taki ponury, bo leje i wieje i na niebie chmury, 

mówią, że parasol stale nosić trzeba, bo bez przerwy pada, woda nas zalewa.

…a w czasie deszczu ponoć dzieci się nudzą, ale my tak organizujemy nasze zabawy i zajęcia, by na nudę nie było czasu.

5 listopadMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – w bajkowym świecie, w kolorowym świecie przyjaciół dziś znajdziecie…

Bajki nie tylko umilają dzieciom czas, ale także uczą i przekazują ważne prawdy życiowe, pozwalają utożsamiać się z ulubionymi bohaterami, opisach ich, naśladować i oceniać.

8 listopad - Dzień Zdrowego Śniadania - wszystkie dzieci z dużym apetytem zjedzą pyszne śniadanie! Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczy dzieciom sił do nauki i zabawy.

8 listopad - Sesja zdjęciowa „Kalendarz 2019”

9 listopad – włączenie się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległości” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej
W ramach akcji:

 • wspólne wykonanie pracy plastycznej w kolorze  flagi - biało-czerwonej,
 • o godz. 11:11 wspólne odśpiewanie hymnu narodowego (4 zwrotki)

10 listopad – Dzień Jeża - ,,Jeże swoje święto mają - dzieci o nich pamiętają" - 13 listopada  nasze przedszkolaki w wierszu, piosence, w zabawach, tańcach i pląsach związanych z tym kolczastym zwierzakiem poznają wiele ciekawostek z ich życia.

13 listopad - wycieczka do Sosnowieckiego Muzeum - Zamek Schoena, zwiedzanie wystawy „100-lecia Niepodległości”, warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci pt:  „Medalion Patriotyczny"

 • wycieczka zorganizowana dla dzieci z grup: "Delfinki", "Cyferki", "Tygryski"

20 listopad – „Cztery mile za piec” wg utworu M. Kownackiej. Artyści z Teatru „Skrzat” z Krakowa  zapraszają do barwnej i ciekawej przygody małej Zosi, która szukała swojej laleczki Petroneli.

20 listopad - Pasowanie na Przedszkolaka – uroczyste wprowadzenie dzieci z grupy "Motylki" w społeczność przedszkolną – uroczystość przedszkolna z udziałem dzieci grupy Motylki  i ich rodziców.

22 listopad - Zajęcia Bricks4Kidz – kontynuacja  kreatywnej, inspirującej zabawy edukacyjnej. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową  i kreatywność,  pozwala na swobodną ekspresję dziecka. Klocki mogą być bardzo przydatne miedzy innymi przy nauce matematyki,  rozpoznawania kolorów…  można   z nich stworzyć niesamowite  konstrukcje. Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa
z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.

 • zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Cyferki", "Tygryski"

 22 listopad - Dogoterapia - spotkania z psem i jego właścicielem, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pierwsze ćwiczenia z psem budują zaufanie między nim a dzieckiem, nabiera ono poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją, a także jest instruowane, w jaki sposób bezpiecznie postępować z czworonogiem.

 • zajęcia dedykowane dla grup: "Skrzaty", "Motylki", "Misie"," Żabki", "Biedronki"

22 listopad - Dzień kredki – malowanie bez granic. Jak wiadomo kredka nie służy tylko do malowania po kartce… Ograniczeni jedynie własną wyobraźnią w barwny Dzień Kredek dzieci i panie wychowawczynie wyczarują cudowne obrazy nie tylko na kartkach papieru. 

26 listopad – Dzień Pluszowego Misia - „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". W  przedszkolu, jak co roku, święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

28 listopad - Muzyczne spotkania z filharmonią „Wracamy do Polski, którą kompozytorzy bardzo kochali i o niej w swojej muzyce opowiadali” -  Po przygodach z muzyką z innych krajów pora na naszą ojczyznę, aby poprzez muzykę rozwijać świadomość patriotyczną i uwrażliwiać na piękno naszego kraju.

29 listopad - Film pt: „Mały Patriota” -  zajęcia edukacyjne związane z treścią prezentowanego filmu „Maszeruje wojsko – Zabawy Bolka i Lolka” oraz „Warszawska Syrenka", "Baśnie i bajki polskie”, wycieczka do Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

 • wycieczka zorganizowana dla dzieci z grup: "Delfinki", "Cyferki", "Tygryski"

30 listopad – Andrzejki - w tym dniu w przedszkolu zapanuje magiczna atmosfera, dzień radosnych zabaw i wróżb przeplatanych tańcem i zabawami przy skocznej muzyce. Nie zabraknie też słodkości po ekscytujących wróżbach.

==========================================

PAŹDZIERNIKOWE ROZMAITOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

4 październik - Światowy Dzień Zwierząt
Dzień ustanowiony celem zmiany zachowania i stosunku ludzi  do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, mająca swoje prawa. Dzieci poznają różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. W tym dniu przedszkolaki wysłuchają wierszy, opowiadań oraz piosenek o naszych milusińskich.

9 październik - „Sosnowieckie podania i legendy”
Opowieści o naszym mieście – wysłuchanie opowieści, zwiedzanie muzeum, wycieczka
do Sosnowieckiego Centrum Sztuki - Zamek Sielecki.

Wycieczka przeznaczona dla grup:  „Delfinki”, Cyferki”, „Tygryski”

11 październik - „Portret w jesiennej scenerii” 
Sesja zdjęciowa wykonana przez  ProArt Agencję Fotograficzną

15 październik - Dzień Edukacji Narodowej
14 październik to wyjątkowy dzień dla wszystkich  pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki w wierszu i piosence złożą życzenia wszystkim  paniom w przedszkolu.

16 październik - Co to znaczy „Być grzecznym”
Zajęcia edukacyjne związane z treścią prezentowanego filmu „Lodowa góra” z serii „Baśnie i Bajki Polskie” oraz „Kłamstewko” z serii „Rodzina Treflików, wycieczka do Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Wycieczka przeznaczona dla grup:  „Delfinki”, Cyferki”, „Tygryski”

18 październik - Zajęcia Bricks4Kidz
Kontynuacja kreatywnej, inspirującej zabawy edukacyjnej. Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.
   Zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Cyferki", "Tygryski"

23 październik - GEOsfera
Praktyczny i ciekawy sposób zdobywania cennych informacji o naszej planecie, jej prehistorii, roślinności i skamieniałościach podczas zwiedzania Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej w Jaworznie, ognisko z kiełbaskami.
 Wycieczka przeznaczona dla grup: „Delfinki”, "Cyferki”, „Tygryski”

24 październik - Muzyczne spotkania z filharmonią
„W austriackim pałacu i na niemieckim dworze trąbka donośnymi dźwiękami zagrać może” - wspólnie z Panią Gamą wyruszymy w muzyczną podróż. Usłyszymy grające trąbki wprost z państwa nad pięknym modrym Dunajem.

25 październik - Dogoterapia 
Spotkania z psem i jego właścicielem. Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt i zabawę z czworonogiem.
      Zajęcia dedykowane dla grup: "Skrzaty", "Motylki", "Misie"," Żabki", "Biedronki".

25 październik - „Do serca przytul psa”
Pod takim hasłem, nasze przedszkolaki będą świętowały jakże uroczy i wyjątkowy „Dzień Kundelka”. Z okazji święta wszystkich wielorasowców poznają garść ciekawostek z ich życia, posłuchają opowiadań,  wierszy i wykonają kolorowe prace plastyczne.

31 październik - Dzień z Dynią 

======================================

Mija ciepłe lato, wkrótce przyjdzie jesień,
zbudził się o świcie, śliczny, złoty WRZESIEŃ 

SPOTKANIA DOTYCZĄCE ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Serdecznie Zapraszamy Rodziców poszczególnych grup w dniach:
• 06.09.2018r. godz.16.00 -  Grupy: "Motylki" i "Skrzaty"
• 10.09.2018r. godz.16.00 – Grupa: "Tygryski"
• 11.09.2018r. godz. 16.00 – Grupa: "Żabki"
• 12.09.2018r. godz. 16.40 -  Grupa : "Misie"
• 13.09.2018r. godz. 15.00 – Grupy: "Cyferki" i "Biedronki"
• 13.09.2018r. godz. 16.00 -  Grupa : "Delfinki"

19 wrzesień - Muzyczne spotkanie z filharmonią

„Wielka wyprawa do odległej Ameryki w towarzystwie gitarowej i perkusyjnej muzyki”- wspólnie z Panią Gamą wyruszymy w muzyczną podróż. Usłyszymy grające „struny, bębny, talerze”, melodie i rytmy z dalekiego kontynentu.

20 wrzesień - Dzień Przedszkolaka ☺

Każdy przedszkolak już dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!!
W tak ważny i wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków nie zabraknie wyjątkowych atrakcji, będzie bardzo wesoło, kolorowo i bajkowo.

20 wrzesień - Zajęcia Bricks4Kidz 

Kreatywna i inspirująca zabawa edukacyjna. Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.
Zajęcia dedykowane dla grup:
"Delfinki", "Cyferki", "Tygryski".

24 wrzesień - Pierwszy Dzień Jesieni

Dzień pełen cudownych kolorów, kreatywności i artystycznych wyzwań.

„Idzie, idzie Pani Jesień, cóż tam dla nas w koszu niesie?
Ma tam liście, piękne, nowe, bardzo barwne kolorowe.
I kasztany i żołędzie, rozsypuje wszędzie, wszędzie.
Wszystko piękne jest i nowe, I czerwone i brązowe,
No i żółte, oczywiście, I jest wszędzie uroczyście!”

24 wrzesień - Dzień śliwki

Kolorowa Pani jesień, w koszach z darami przyniosła śliweczki – dla przedszkolaków prosto z sadu cukiereczki.

25 wrzesień - „Między nami Krasnalami” - Artyści z Teatru „Skrzat” z Krakowa 

zapraszają do wspólnej przygody wraz z psotnym skrzatem, kotkiem i babcią.

28 wrzesień - Dzień głośnego czytania propagowanie idei głośnego czytania.

Głośne czytanie dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą, każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, stanowi źródło rozrywki i radości, poszerza wiedzę oraz przyczynia się do wzbogacenia zainteresowań. Tego dnia wspaniała lektorka zabierze dzieci w podróż po najcudowniejszych bajkowych krainach.

1 październik - Dzień chłopaka
Z radością celebrujemy - zapewne ulubione - święto każdego chłopaka, tego małego i już całkiem dorosłego ☺

 

===========================================
Bajeczne wakacje w Akademii! 

Lipiec i Sierpień

Dawno, dawno temu… za górami, za lasami… w małym dworku, w pewnej Akademii, za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dzieci trafiły do krainy bajek. W każdym tygodniu inny wspaniały pisarz, wyjątkowy twórca, wspierany przez wróżki - nauczycielki, odkryje przed dziećmi swoje tajemnice, zaprosi w podróż pełną zabawy i wzruszeń, nie raz rozśmieszy, nauczy i….. zresztą przekonacie się sami ☺ 

Zapraszamy na:

2 - 6 lipiec - Najsłynniejsze baśnie świata Hansa Christiana Andresena

9 - 13 lipiec - Przekonujące, że dobro zawsze zło zwycięży Baśnie Braci Grimm

16 - 20 lipiec - Świat kolorowych, zakręconych bajek Charles’a Perrault

23 - 27 lipiec - Podbijające serca małych i dużych widzów na całym świecie klasyki Disney’a 

30 lipiec - 3 sierpień - Rymowane "Halo! O, halo lo lo lo lo! Tu tu tu tu tu tu tu…„ Julian Tuwim

6 - 10 sierpień - Wierszowane historyjki - dosłownie o każdym i wszystkim - Jana Brzechwy

13 - 17 sierpień - Szczyptę tradycji, odrobinę folkloru i garść zachwytu  w znakomitych Legendach Polskich

20 - 24 sierpień - Pełne humoru, żartów, prezentacji niecodziennych pomysłów perełki Grzegorza Kasdepke

27 - 31 sierpień - Te usłyszane, zobaczone, przeczytane, wymyślone – ulubione bajki dzieci, bo to one najlepiej wiedzą czym jest prawdziwa magia!

Piątkowe seanse filmowe.
Perfekcyjnym podsumowaniem każdego tygodnia z bajkami będzie „cykliczne piątkowe kino akademii”.  Sala przeobrazi się w prawdziwą, nastrojową salę kinową, do tego piękne bilety , pachnący popcorn i seans pełen śmiechu i wzruszeń.

Sportowe środy.

„Każde dziecko o tym wie: Chcesz być zdrowy – ruszaj się! Sport to bardzo ważna sprawa.
Są reguły, jest zabawa. Jest dyscyplin co nie miara, część z nich nowa, a część stara..”

Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia, dla dzieci ruch to przede wszystkim wspaniała zabawa dlatego każda wakacyjna środa przemienia się w sportową środę pełną najrozmaitszych propozycji takich jak: mini zawody, rzut do celu, gry i zabawy z piłką, biegi, skoki w dal i wiele, wiele innych.

13 lipiec - Dzień Frytki

 

16 lipiec - Drugie śniadanie na trawie – kolorowy piknik w ogrodzie przedszkolnym. 

Podobnie jak Czerwony Kapturek zapakujemy do koszyczka same zdrowe smakołyki, jednak zamiast z groźnym wilkiem będziemy wspaniale bawić się z bohaterami bajek Perrault.

19 lipiec – Dzień Czerwonego Kapturka ☺

24 lipiec - Zajęcia Bricks4Kidz kontynuacja kreatywnej i inspirującej zabawy edukacyjnej. Przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonała bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.


10 sierpień - Urodziny! Urodziny! Urodziny Pana Kleksa! – dużo wspaniałej zabawy, tańców, kolorowych piegów, przebieranek, baniek mydlanych i waty cukrowej!

 

                

7 sierpień - WYJAZD DO BAWIALNI

 

21 sierpień - Wycieczka do pięknego Parku Miejskiego im. Jacka Kuronia. Tak jak Kacperek wybierzemy się nawycieczkę do parku, w którym poszukamy miejsc, roślin i zwierząt obecnych w twórczości bajkowych pisarzy.

24 sierpień - Danonkowe lody. O tak, lody podobnie jak czarodziejska różdżka potrafią oczarować, zaczarować… szczególnie wspaniałym smakiem.  Zatem – w zdrowej i smakowitej wersji - nie może ich zabraknąć i u nas.

30 sierpień - Pożegnanie wakacji - wycieczka na górkę środulską.  Jak dzielni wędrowcy – podróżnicy zapakujemy plecaczki i wyruszymy na wspinaczkę : )

======================================

AKTYWNY CZERWIEC W AKADEMII

4 czerwiec - „Edukacyjna przygoda” Dzień Dziecka w Przybynowie
Wspaniała wycieczka do agrogospodarstwa „Pod Skałką” - pełna wyczerpujących odpowiedzi na pytania (między innymi: „skąd się bierze mleko?”, „co z tego będzie, gdy kura na grzędzie?”), bogata w różnorodne atrakcje: wizytę w Zwierzyńcu, zwiedzanie skansenu, wsi Jurajskiej, zabawy w krainie dzieci - gdzie czekają dmuchane zamki, trampoliny, tyrolki i ……wiele więcej. W programie również ciepły posiłek oraz słodkości.

 • wyjazd dzieci z grup: "Tygryski", "Motylki", "Delfinki", "Cyferki", "Żabki" i "Biedronki"

6 czerwiec – niesamowita przygoda – Dzień Dziecka w Nibylandii 
Wyjazd do Sali Zabaw „Nibylandia”. Utrzymana w klimacie bajkowego Piotrusia Pana i jego Nibylandii, zachwyci dzieci Lasem Elfów, Statkiem Piratów i Kapitana Hooka oraz innymi bajkowymi atrakcjami: wielopoziomowymi konstrukcjami, torem przeszkód w tunelach, dmuchanym statkiem. Świetną zabawą, zapewne okaże się bitwa na piłki z gąbki.

 • wyjazd dzieci młodszych z grup „Misie” i „Skrzaty”

8 czerwiec – udział dzieci z grupy Delfinki w Spartakiadzie organizowanej  w Szkole  Podstawowej nr 23 w Sosnowcu. Głównym celem imprezy jest propagowanie wśród dzieci  aktywności ruchowej, dbałości o harmonijny rozwój, kształtowanie postaw proekologicznych oraz wychowania do rekreacji.

8 czerwiec - Zajęcia Bricks4Kidz kontynuacja kreatywnej i inspirującej zabawy edukacyjnej. Przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci. Jesteśmy przekonani, że dzieci uczą się najefektywniej poprzez aktywności, które angażują ich ciekawość i kreatywność.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Biedronki", "Żabki"

9 czerwiec - Piknik  rodzinny - stadion AKS Górnik Niwka Sosnowiec. 

Piknik rodzinny wpisał się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Serdecznie zapraszamy rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi. Uczestnikom pikniku gwarantujemy wiele okazji do radości, śmiechu i dobrej zabawy. W planie imprezy: zabawy z animatorami, tańce, konkursy dla dzieci i rodzin, warsztaty dla dzieci, malowanie twarzy, robienie fryzur i tatuaży, zabawy na dmuchanym zamku i zjazdy na zjeżdżalni. W czasie pikniku czynny będzie bufet z grochówką i grillem, kawą, herbatką i pysznymi domowymi ciastami.

12 czerwiec - Spotkanie z teatrzykiem „Skrzat” w bajeczce „Czarująca żaba”.

Tym razem Teatrzyk Skrzat zaprezentuje historię czarującej żaby, która przybywa na dwór królewski i dzięki swojej życzliwości oraz zdolnościom pomaga królewiczowi przezwyciężyć lęki i strach. Dzieci poznają przygody strachliwego królewicza oraz odwiedzą się o tym jak ważna jest przyjaźń.

13 czerwiec - Muzyczne spotkania z filharmonią.

„Baletowymi krokami Dziadek do orzechów żegna się z nami”

14 czerwiec - Dogoterapia - cykliczne spotkania z psem i jego właścicielem.

Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt, zabawę z czworonogiem.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Tygryski", "Cyferki", "Skrzaty", "Motyle"

15 czerwiec – uroczyste pożegnanie przedszkola w grupie "Delfinki" 

===================================

ZACZAROWANY MAJ W AKADEMII

7 maj – z okazji Dnia Strażaka odwiedzą nas strażacy. W trakcie spotkania strażacy opowiedzą dzieciom ciekawostki związane z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Zapewne największe zainteresowanie wzbudzi wóz strażacki, którym przyjdą nasi goście. Dzieci z bliska  będą miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

8 maj – Dzień Bibliotekarza i  Bibliotek – Dzięki różnorodnym i ciekawym formom współpracy biblioteka stała się dla przedszkolaków magicznym miejscem. W tym dniu podczas zajęć nie zabraknie zagadek związanych z biblioteką i książką. Przedszkolaki poznają także historię powstawania książki, drogę jaką przebywa spod pióra pisarza do rąk czytelnika. Dzieci sięgną po ulubione lektury z kącików czytelniczych, zorganizowanych
w każdej z sal przedszkolnych.

8 maj - Zajęcia Bricks4Kidz – kontynuacja kreatywnej i inspirującej zabawy edukacyjnej. Przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazę do zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.  Jesteśmy przekonani, że dzieci uczą się najefektywniej poprzez aktywności, które angażują ich ciekawość i kreatywność.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: Delfinki, Biedronki, Żabki.

10 maj - Zajęcia z dogoterapii - cykliczne spotkania z psem i jego właścicielem. Edukowanie  i  uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt, zabawę  z czworonogiem.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: Misie, Tygryski, Cyferki, Skrzaty, Motyle. 

17 maj - Spotkanie z policjantami. Po niezwykle wartościowym spotkaniu ze strażakami, czas na pouczającą i obfitującą w cenne rady wizytę policjantów. Podczas spotkania zaproszenie goście przybliżą m.in. zasady bezpieczeństwa, udzielą wskazówek jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Dodatkowo dzieci zapoznają się z umundurowaniem
i wyposażeniem policjantów.

23 maj - Muzyczne spotkania z filharmonią. „Nutki co w trójki się dobierają – dzieciom chętnie zaśpiewają”

25 maj – Dzień Królewny i Rycerza. Dziś dziewczynka każda, może czuć się ważna. Dziś każda na pewno, może być królewną. Dziś spełniają się marzenia, chłopiec w rycerza się przemienia; swej królewny dzielnie broni, od zabawy z nią nie stroni.

26 maj – Dzień Matki. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyrażą  miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce i mądrość.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkania.

Harmonogram spotkań w grupach:
• Tygryski – 21.05., g. 14.40
• Cyferki  – 23.05., g. 14.30
• Żabki – 24.05., g. 14.30
• Misie - 25.05., g. 14.00
• Skrzaty – 25.05., g. 14.00
• Motylki – 25.05., g. 14.00
• Biedronki - 25.05., g. 14.30

29  maj – Spotkanie z iluzjonistą. W plejadzie artystów sztuki tworzenia złudzeń, w tym iluzjonistów polskich, bez trudu możemy odnaleźć prawdziwych mistrzów tak jak Andrzeja Kandzia - Forini. W tym dniu z niedowierzaniem zaobserwujemy jak w jego rękach to, co niemożliwe, staje się rzeczywistością.

====================================

KWIECIEŃ PLECIEŃ…  W AKADEMII

6 kwiecień - Spotkanie z teatrzykiem „Skrzat” w bajeczce „Nowe przygody Koziołka Matołka”. W podróży do Pacanowa Koziołek odwiedzi różne kraje, pozna wielu ciekawych ludzi. Czy finalnie uda mi się dotrzeć do upragnionego celu? A może wyruszy w kolejna podróż w poszukiwaniu Pacanowa?

9 kwiecień - Spotkanie z Panią Bibliotekarką – propagowanie idei głośnego czytania. Głośne czytanie dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą, każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Poprzez spotkania na zajęciach głośnego czytania staramy się rozbudzać w dzieciach chęć  słuchania i czytania  książek.  Korzyści płynące z czytania książek są ogromne. Rozwijają myślenie i kształtują język, pobudzają wyobraźnię, są źródłem rozrywki i radości. Poszerzają wiedzę oraz przyczyniają się do wzbogacenia zainteresowań. 

 • Zajęcia dedykowane dla grup: Misie, Tygryski, Cyferki, Skrzaty, Motyle.

10 kwiecień - Zajęcia Bricks4Kidz – kontynuacja kreatywnej i inspirującej zabawy edukacyjnej. Przemyślane tematycznie modele kreują nie tylko doskonałą bazędo zabawy, ale stanowią ważny element rozwoju edukacyjnego dla dzieci.  Jesteśmy przekonani, że dzieci uczą się najefektywniej poprzez aktywności, które angażują ich ciekawość i kreatywność.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: Delfinki, Biedronki, Żabki.

11 kwiecień - z okazji Dnia Służby Zdrowia spotkanie ze stomatologiem. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola specjalistkę. Pani stomatolog przypomni dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstruje jak prawidłowo należy szczotkować zęby i co jeść, aby były mocne i zdrowe.

12 kwiecień - Dogoterapia - cykliczne spotkania z psem jego właścicielem. Edukowanie  i  uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt, zabawę  z czworonogiem.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: Misie, Tygryski, Cyferki, Skrzaty, Motyle.

12 kwiecień - Dzień marchewki - to będzie wyjątkowy dzień:  pomarańczowy, marchewkowy, zdrowy i witaminowy. Z okazji Dnia Marchewki warto pożywić się tym charakterystycznym pomarańczowym warzywem. Nie tylko dlatego, ze jest smaczna, ale przede wszystkim posiada liczne wartości odżywcze.

18 kwiecień - Muzyczne spotkania z filharmonią „Między kolorowymi kwiatami wędruje dźwięk LA ze skrzypcami...” Kwiecień to miesiąc, w którym rozkwitają kwiaty i drzewa. Świat jest pełen zachwycających kolorów i cudownych zapachów. Podczas spotkania dzieci wysłuchają pięknych utworów zagranych na skrzypcach, a nutka „la” dołączy do zestawu dotychczas poznanych.

20 kwiecień - Dzień  Ziemi. Celebrując największe światowe, ekologiczne święto, podczas zajęć i zabaw, dzieci dowiedzą się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

23 kwiecień – z okazji światowego Dnia Książki odbędą się spotkania z panią bibliotekarką. Dzięki różnorodnym i ciekawym formom współpracy biblioteka stała się dla przedszkolaków magicznym miejscem. Tutaj dzieci nabywają umiejętności odpowiedniego zachowania się oraz przestrzegania zasad panujących w bibliotece i czytelni, rozwijają zainteresowania i umiejętności czytelnicze.

 • 23 kwiecień - Grupa „Delfinki” odwiedzą  biblioteką -  Filię nr 15  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.
 • 25 kwiecień - Grupa „Żabki” i grupa „Biedronki” odwiedzą biblioteką -  Filię nr 15  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

26 kwiecień„Kot w butach” - wyjazd do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Najnowszy spektakl familijny w reżyserii Jakuba Kasprzaka to baśniowa uczta dla małych i dużych. Oczarowani oszałamiającym, w pełni wierszowanym tekstem wraz z Kotemw Butach (w tej roli zjawiskowa Sara Lech) dzieci wyruszą w zapierającą dech podróż. Zaprowadzi ich ona od młyna, przez mroczną wieżę czarnoksiężnika aż po… chwałę, bogactwo i szmaragdowy splendor królewskiego tronu.

27 kwiecień - Międzynarodowy Dzień Tańca. Jak powszechnie wiadomo, taniec to nie tylko wspaniała forma aktywności ruchowej, dająca wiele radości i zadowolenia ale również sposób komunikacji, ekspresji emocji, nastroju i uczuć. Zapewne ten radosny dzień uczcimy w cudownej, tanecznej  atmosferze. 

=====================================

KOLOROWY MARZEC W AKADEMII !!!

1 marzec - Dzień piegów. Bezsprzecznie piegi dodają uroku a ponad to jak mawiał Profesor Ambroży Kleks „piegi znakomicie działają na rozum i chronią od kataru”. Z tego powodu otrzymanie kolorowej kropeczki było dla każdego ucznia - opisanej przez Jana Brzechwę - Akademii wielkim wyróżnieniem.

1 marzec - Spotkanie z teatrzykiem „Skrzat” w bajeczce „Muzyczne podróże po Europie”. Kto z nas chciałby podróżować po calutkim świecie? oczywiście wszyscy! Teatrzyk  zabierze dzieci w szaloną podróż, między innymi na spotkanie z królową Anglii :)

5 marzec - Wyjazd dzieci z grupy Delfinki do Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej przy ulicy Kasztanowej 3a, w Sosnowcu.

8 marzec – Dzień Kobiet :) Celebrujemy - obchodzone od ponad 100 lat - wyjątkowe święto wszystkich kobiet,  zarówno tych najmłodszych, jak i troszkę starszych.

8 marzec - Dogoterapia, spotkania z psem i jego właścicielem. Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt, zabawę z czworonogiem.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Tygryski", "Cyferki", "Skrzaty", "Motyle".

12 marzec – lekcja teatralna w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Dzieci zwiedzają miejsca niedostępne dla widzów, wchodzą na scenę, za kulisy, odwiedzają miejsce pracy inspicjenta-suflera, oglądają dekoracje do spektakli. Aktor Teatru w wspaniały sposób przybliża sztukę teatralną, zapoznaje z różnymi gatunkami i konwencjami teatralnymi, z historią sztuki teatralnej, opowiada o postaciach i rolach odtwarzanych w spektaklach teatralnych przez aktorów, roli reżysera, scenarzysty i kostiumologa.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Biedronki", "Żabki"

13 marzec - Zajęcia Bricks4Kidz - kreatywna i inspirująca zabawa edukacyjna. Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Biedronki", "Żabki"

21 marzec - "Wiosna w kolorach tęczy”- powitanie długo wyczekiwanej, ślicznej, kolorowej i pełnej słońca Pani Wiosny.

21 marzec - Muzyczne spotkania z filharmonią „Saksofon z nutą całą odwiedzi krainę jazzu rozkołysaną”. 

22 marzec – Światowy Dzień Wody, doskonały dzień aby przypomnieć wszystkim dzieciom, jak ważnym składnikiem planety i każdego organizmu jest woda oraz jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu.

22 marzec - „Przegląd poezji wiosennej” – V edycja wewnątrz przedszkolnego konkursu literackiego.      

28 marzec - Spotkanie z Panią Bibliotekarką – głośne czytanie wszechstronnie działa na dziecko; uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię W ramach współpracy z biblioteką wspaniała lektorka zabierze dzieci w podróż po najcudowniejszych bajkowych krainach.

 • Zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Tygryski", "Cyferki", "Skrzaty", "Motyle".

======================================

UŚMIECHNIĘTY LUTY W NASZYM PRZEDSZKOLU

8 luty - Tłusty czwartek, czyli święto wszystkich łasuchów.  W tym dniu  będziemy zajadać się pączkami, faworkami i oponkami.

             9 luty - Dzień pizzy.

12 luty - Spotkanie z Biblioteką. Grupa „Delfinki” w ramach współpracy z biblioteką odwiedzi Filię nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

12 luty -16 luty - Tydzień uśmiechu. Uśmiech – tak jak słowa piosenki „… z uśmiechem Ci do twarzy, już wesołą minę masz, a gdy się okazja zdarzy – śmiej się z nami razem tak...”

13 luty - Zajęcia Bricks4Kidz - kreatywna i inspirująca zabawa edukacyjna. Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.

Zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Biedronki", "Żabki".

14 luty -     

16 luty - Spotkanie z teatrzykiem - „Bal u królowej kwiatów”

Artyści z Teatru „Skrzat” z Krakowa przygotowali dla nas przedstawienie, w którym wcielają się w najróżniejsze postacie zwierząt zamieszkujących kolorową łąkę.

19 luty - Dzień kota. W roku 2018 Światowy Dzień Kota przypada na 17 lutego – (sobota). Najpopularniejsze zwierzę domowe na świecie, jego historia, urok i los staną się  przewodnim motywem poniedziałku.

21 luty - Muzyczne spotkania z filharmonią „Drobne dźwięki rozsypane w gitarze brzmią jak zaczarowane”. Pani Gama zaprasza najmłodszych słuchaczy do krainy rytmu. Dowiemy się, czym jest rytm, poznamy wartości rytmiczne nut, a za pomocą instrumentów perkusyjnych oraz wspólnych, muzycznych zabaw spróbujemy wpleść go w słuchaną muzykę.

22 luty - Dogoterapia, spotkanie z psem i jego właścicielem. Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt i zabawę z czworonogiem.

Zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Tygryski", "Cyferki", "Skrzaty", "Motylki"

26 luty - Spotkanie z panią bibliotekarką. Grupa „Żabki” i grupa „Biedronki” odwiedzi bibliotekę - Filię nr 15  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

26 luty - Dzień Dinozaura.

 

===========================================

ROZBAWIONY, ROZTAŃCZONY STYCZEŃ
W NASZYM PRZEDSZKOLU

3 styczeń - Spotkanie z Panią Bibliotekarką – czytanie bajek ma istotny wpływ na rozwój umysłu, wyobraźni i osobowości. W ramach współpracy z biblioteką wspaniała lektorka zabierze dzieci w podróż po najcudowniejszych bajkowych krainach.
Zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Tygryski", "Cyferki", "Skrzaty", "Motyle"

9 styczeń - Zajęcia Bricks4Kidz – ponownie czas na kreatywną, inspirującą zabawę edukacyjną.
Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.
Zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Biedronki", "Żabki"

11 styczeń - Dogoterapia - kolejne wspaniałe spotkanie z psem i jego właścicielem.
Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt, zabawę z czworonogiem.
Zajęcia dedykowane dla grup:"Misie", "Tygryski", "Cyferki", "Skrzaty", "Motyle"

15 styczeń - Dzień Kubusia Puchatka - Obchody dnia najsławniejszego, uroczego i słodkiego jak miód misia ze Stumilowego Lasu. Ulubieniec milionów dzieci na całym świecie od ponad 90 lat śmieszy, uczy i bawi swoją naiwnością, mądrością i filozoficznym podejściem do życia

17 styczeń - Muzyczne spotkania z filharmonią - „Na strunach wiolonczeli pędzą szesnastki jak na karuzeli”

Bale Karnawałowe

Dzień niezwykły, wyjątkowy i często wyczekiwany przez wiele tygodni. Niepowtarzalna atrakcja, dostarczająca wielu przeżyć, radości a przede wszystkim pełna magi... pozwalającej na kilka godzin stać się postacią z ukochanej bajki, superbohaterem, piękną królewną, wróżką, rycerzem, piratem, policjantem, motylkiem, biedroneczką... i kim tylko dziecko sobie wymarzy :)

                                            

 • 25 styczeń  - grupa: "Misie", "Skrzaty", "Motylki", "Tygryski"
 • 26 styczeń  - grupa: "Żabki", "Delfinki", "Cyferki", "Biedronki".

Dzień Babci i Dziadka - zapraszamy na uroczystości.

Harmonogram  spotkań w grupach:
• Cyferki – 17.01. godz. 14.30
• Biedronki – 18.01. godz. 14.30
• Tygryski – 16.01. godz. 14.30
• Żabki – 22.01. godz.14.30
• Misie  - 23.01. godz. 14.00
• Skrzaty – 23.01. godz. 14.30
• Motyle – 24.01.godz. 14.00

17 styczeń - IX Festiwal Jasełek 2018 w Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” – Sosnowiec „Kazimierz Górniczy” 
Udział dzieci z grupy "Delfinki"

===================================

HO HO HO…!
ŚWIĄTECZNY GRUDZIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

4 grudzień - Dzień Górnika
Dzień Górnika to doskonała okazja, aby złożyć znajomym i bliskim górnikom najlepsze życzenia. To również idealny dzień aby przybliżyć najmłodszym sylwetkę górnika, historię i znaczenie tradycyjnego w Polsce święta zwanego Barbórką.

5 grudzień - Spotkanie z Mikołajem
14.30 Teatr Skrzat z Krakowa przedstawi nam „List do św. Mikołaja”. Ulubieniec wszystkich dzieci na świecie zazwyczaj działa pod osłoną nocy, ale tym razem postanowił zagościć w murach naszego przedszkola zapewniając wspaniałą zabawę podczas teatrzyku oraz wywołując szeroki uśmiech na twarzach obdarowanych cudownymi prezentami.
W tym dniu bardzo prosimy o odbiór dzieci po godzinie 16.15

12 grudzień - Zajęcia Bricks4Kidz – ponownie czas na kreatywną, inspirującą zabawę edukacyjną.
Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie.
Zajęcia dedykowane dla grup: "Delfinki", "Biedronki", "Żabki".

14 grudzień - Zajęcia z dogoterapii, kolejne spotkanie z psem i jego właścicielem. Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt, zabawę
z czworonogiem.
Zajęcia dedykowane dla grup: "Misie", "Tygryski", "Cyferki", "Skrzaty", "Motyle".

Bożonarodzeniowe spotkania świąteczne z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkania pełne świątecznej atmosfery.

Harmonogram bożonarodzeniowych spotkań w grupach:

 • Biedronki – 12 grudzień, g. 14.30
 • Cyferki – 13 grudzień, g. 14.30
 • Delfinki – 13 grudzień, g. 16.00
 • Tygryski – 14 grudzień, g. 14.30
 • Skrzaty – 14 grudzień, g. 15.00
 • Misie – 15 grudzień, g. 14.00
 • Motylki – 15 grudzień, g. 14.00
 • Żabki – 19 grudzień, g. 14.00

=======================
CO SKRYWA LISTOPAD…?
CZYLI LISTOPAD W NASZYM PRZEDSZKOLU

5 listopad - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, inspirują i uczą, przekazują ważne prawdy życiowe. Dziś dzieci wraz z wychowawcami przeniosą się w magiczny świat Bajek...

8 listopad - Dzień zdrowego śniadania
Wspólne śniadanie może okazać się idealnym tłem do rozmów na temat zdrowego odżywania, uświadamiania od najmłodszych lat jak ważne jest codzienne, zdrowe, urozmaicone śniadanie. A wszystko to w wspaniałej i smakowitej atmosferze.

8 listopad - Uzupełniająca Sesja zdjęciowa „Mały kucharz”

9 listopad - Zajęcia z dogoterapii. 

Edukowanie i uwrażliwianie dzieci poprzez bezpośredni kontakt i zabawę z czworonogiem. Zajęcia dedykowane dla grup: Misie, Tygryski, Cyferki, Skrzaty, Motyle.

14 listopad - Zajęcia Bricks4Kidz - kreatywna, inspirująca zabawa edukacyjna.
Wzbogacająca naukowe doświadczenia zabawa z wykorzystaniem klocków kochanych przez pokolenia dzieci na całym świecie. Zajęcia dedykowane dla grup: Delfinki, Biedronki, Żabki.

15 listopad - Muzyczne spotkania z filharmonią – „Klarnet z akordeonem w duecie oprowadzą po ósemkowym świecie”

20 listopad - Spotkanie z teatrzykiem - „Z kulturą na ty”. Teatr Skrzat z Krakowa w bajkowy i humorystyczny sposób przybliży dzieciom zasady savoir-vivre.

22 listopad - Dzień kredki – malowanie bez granic.
Jak wiadomo kredka nie służy tylko do malowania po kartce… Ograniczeni jedynie własną wyobraźnią w barwny Dzień Kredek dzieci i wychowawczynie wyczarują cudowne obrazy nie tylko na kartkach papieru. 

25 listopad - Dzień pluszowego misia.
To zapewne - zaraz po Dniu Dziecka - ulubione święto dzieci i ich pluszaków ☺ Z tej okazji w murach przedszkola z przyjemnością gościmy ulubione maskotki dzieci.

30 listopad - Andrzejkowe czary-mary. Wyjątkowy dzień pełen zabaw i…. (reszta pozostanie na razie tajemnicą). 

==========================================

 

NA JESIENNE DNI … CZYLI  PAŹDZIERNIK W NASZYM PRZEDSZKOLU

9 październik - wyjście dzieci z grupy "Delfinki" do biblioteki na zajęcia biblioteczne

10 październik - zajęcia Bricks4Kidz grupy "Delfinki", "Biedronki", "Żabki"

11 październik - bajeczki z naszej półeczki – zajęcia czytelnicze z panią bibliotekarką

12 październikdogoterapia, grupy "Misie", "Tygryski", "Cyferki", "Skrzaty", "Motyle"

13 październik - dzień nauczyciela w przedszkolu

13 październik - odbędzie się sesja zdjęciowa "Mały kucharz”

18 październik - muzyczne spotkanie z filharmonią rozpoczynamy "Długimi dźwiękami waltornia wita się z nami"

23 październik - spotkanie z teatrzykiem - przedstawienie pt: "O babci krasnalu i kolorowych kulkach”

25 październik - Dzień Kundelka. Z okazji obchodów Dnia Kundelka nasze przedszkolaki przyniosą swoich pluszowych przyjaciół, zdjęcia swoich czworonożnych przyjaciół i książki o pieskach. Dzieci będą rozmawiały jak należy opiekować się zwierzęciem.

26 październik - pasowanie na przedszkolaka w grupie "Misie" i "Skrzaty"

31 październik - Halloween                          

==============================================

WRZESIEŃ W AKADEMII

Od 15 września rozpoczynamy zajęcia ze specjalistami: logopedą, psychologiem, lektorami j. angielskiego, nauczycielem rytmiki, fizjoterapeutą.

16 wrzesień - Piknik rodzinny dla dzieci i rodziców z APK

20 wrzesień - Dzień Przedszkolaka

26 wrzesień - Bajka dla dzieci w wykonaniu aktorów teatrzyku Skrzat ,,Strach ma wielkie oczy”

27 wrzesień - Spotkanie w bibliotece, wyjście dzieci z grupy "Biedronki" do biblioteki na zajęcia

=============================================
CZERWIEC W AKADEMII

1 czerwiec – słoneczko świeci dla wszystkich dzieci – Dzień Dziecka w przedszkolu.

9 czerwiec – "Jak dobrze mieć przyjaciela” o tym jaką wartością dla drugiego człowieka jest przyjaźń porozmawiamy w "Światowy dzień przyjaciela”.

 

9 czerwiec - dzieci z grup Żabki, Skrzaty i Motylki, Cyferki i Delfinki wyjeżdżają na wycieczkę do Manufaktury słodkości do Żarek.

12 czerwiec – bajeczka  dla dzieci pt: "Siedem życzeń” w wykonaniu aktorów z teatru Skrzat.

14 czerwiec – spotkanie z filharmonią. Tym razem ,,Fagot znów dźwięk "do‘’ spotyka i wraz z nim gamę zamyka.

20 czerwiec – wyjazd dzieci z grup Misie, Tygryski i Biedronki do Nibylandii.

21 czerwiec – małe i duże literackie podróże, zajęcia literackie  podróże w czasie i przestrzeni.

26 czerwiec – "Żegnaj przedszkole - witaj szkoło” pożegnanie starszaków.

 

=========================================

U NAS W MAJU             

9 maj - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK - wyjście dzieci z grup "Żabki", "Skrzaty" i "Motylki" do biblioteki.

10 maj - KSIĄŻKOWO - "Książka na humor dobry” - warsztaty literackie.

10 maj - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK - wyjście dzieci z grup "Cyferki", "Delfinki" do biblioteki.

11 maj - TEATRALNIE - wyjazd dzieci z grup "Motylki", "Żabki", "Cyferki", "Delfinki" i "Skrzaty" do Teatru Dzieci Zagłębia na spektakl ,,Trzy świnki”.

17 maj - MUZYCZNIE  - spotkanie z filharmonią "Wysoko na gałęzi drzewa siedzi nutka si i ze słowikiem śpiewa”.

18 maj - BAWIMY SIĘ W OGRODNIKÓW - wyjazd dzieci z grup "Delfinki" i "Skrzaty" do Leroy Merlin, udział w warsztatach ,,Dzieciaki Sadzeniaki”.

22 – 23 maj - zajęcia z dogoterapii wg harmonogramu.

25 maj - JAK DOBRZE BYĆ KRÓLEWNĄ - przekonamy się bawiąc się w przedszkolu w dniu królewny.

26 maj - RODZINNIE - obchody dnia rodziny, mamy i taty w grupach wg harmonogramu:

Delfinki - 23.05.2017r. godz. 15.00

Cyferki - 24.05.2017r. godz. 15.00

Biedronki - 24.05.2017r. godz. 15.00

Motylki - 25.05.2017r. godz. 14.30

Żabki - 26.05. 2017r. godz. 14.30

Skrzaty - 29.05.2017r. godz. 15.00

Tygryski - 29.05.2017r godz. 14.30

Misie - 6.06.2017r.

========================================

KWIECIEŃ W AKADEMII

3 kwiecień - Książeczki z przedszkolnej półeczki – zabawy z literaturą z okazji światowego dnia książki dla dzieci.

5 kwiecień - Spotkanie z filharmonią - ,,Między kolorowymi kwiatami wędruje dźwięk ,,la” ze skrzypcami.

10 – 14 kwiecień - "Kolorowo jemy i zdrowo rośniemy” kolorowy tydzień w naszym przedszkolu.  W każdy dzień obowiązywał będzie inny kolor: czerwony, pomarańczowy, zielony, żółty, a w piątek mix kolorów z całego tygodnia. Dzieci będą rozmawiać o zdrowym żywieniu, będą za pomocą wszystkich zmysłów poznawać i rozpoznawać owoce i warzywa w kolorze dnia. Będą wykonywały sałatki, soczki, kanapki i owocowe szaszłyki.

12 kwiecień - Warsztaty literackie dla wszystkich grup wiekowych  cz.2 ,,Wiosna radosna” . Książkowa wyprawa w świat barw, dźwięków i obrazów wiosną malowanych.

22 kwiecień - Dzień Ziemi – rozmowy na temat ekologii, dbania o czystość naszej planety.

24 kwiecień - Zapraszamy dzieci na  teatrzyk pt: "Wyspa skarbów”

26 – 27 kwiecień - zajęcia z dogoterapii wg harmonogramu.

28 kwiecień - Tańce połamańce – dzień tańca w przedszkolu. Dużo ruchu, radości i pokazy umiejętności tanecznych.

=====================================

MARZEC  W  PRZEDSZKOLU

1 marzec - Piegowate przedszkolaki – Dzień piegów.

2 marzec - Zajęcia entomologiczne – pokaz płazów. Dzieci zobaczą różne okazy płazów żyjących w odległych krajach, poznają ich zwyczaje.

8 marzec - Spotkanie z filharmonią - ,,W perkusyjnych instrumentach jest i nutka sol zaklęta.’’

8 marzec - Kwiatek dla  dziewczynek – Dzień kobiet w przedszkolu.

14 marzec - Spektakl w wykonaniu aktorów teatru lalkowego z Krakowa pt. ,,O prosiaczku brudasku.”

15 marzec - Udział dzieci  w cyklu  warsztatów  literackich ,,Jura Kulture Kids”. Celem warsztatów jest stworzenie optymalnych warunków do poznania współczesnej literatury dziecięcej i uświadomienie jej ogromnego znaczenia w rozwoju emocjonalnym  dziecka. Temat pierwszego warsztatu ,,Książki inne niż wszystkie.”

16 marzec - Zajęcia z dogoterapii: "Żabki", "Delfinki", "Cyferki", "Skrzaty"

21 marzec - ,,Wiosna w kolorach tęczy” powitanie nowej pory roku

22 marzec - Zajęcia z dogoterapii : "Misie", "Motylki", "Biedronki", "Tygryski"

22 marzec - Woda źródłem życia - Światowy dzień wody.

23 marzec - Wyjazd dzieci z grup: "Cyferki", "Delfinki", "Skrzaty" do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie na zajęcia edukacyjne.

29 marzec – „Z wiosną gramy w zielone” – IV edycja wewnątrz przedszkolnego konkursu literackiego.

===========================================


LUTY W NASZEJ AKADEMII

7 luty - ,,Dokąd poszło zdrowie?” - spektakl w wykonaniu aktorów teatru lalkowego z Krakowa

8 luty - Spotkanie z Filharmonią - ,,Z Kopciuszkiem jedziemy na bal i tam poznajemy nutkę fa”

9 luty - Dzień Pizzy – wyjazd dzieci z grup: "Delfinki", "Cyferki", "Skrzaty" do Pizzerii Gusto Dominium na warsztaty kulinarne

13 luty - wyjazd dzieci z grup: "Żabki", "Motylki" do Pizzerii Gusto Dominium na warsztaty kulinarne
   W programie:

 • historia księżniczki Margherity
 • poznanie specyfiki pracy we włoskiej restauracji,
 • samodzielne pieczenie pizzy.

13 – 17 luty - Tydzień uśmiechu

13 luty - spotkanie w bibliotece grupa: "Delfinki"

14 luty - Walentynki w Akademii

14 luty - spotkanie w bibliotece grupa: "Motylki", "Żabki"

15 luty spotkanie w bibliotece "Cyferki" i "Skrzaty"

15 luty - zajęcia z dogoterapii w "Delfinkach", "Żabkach", "Motylkach", "Misiach"

16 luty - zajęcia z dogoterapii w "Biedronkach", "Tygryskach", "Cyferkach", "Skrzatach"

17 luty - Dzień Kota 

21 luty - event Przedszkoliada - wyjazd dzieci biorących udział w zajęciach z piłką do hali sportowej w Dąbrowie Górniczej na event

22 luty - Bal Karnawałowy gr.: "Żabki", "Cyferki", "Delfinki", "Skrzaty"

23 luty - Bal Karnawałowy gr: "Misie""Tygryski""Biedronki", "Motylki"

23 luty - Tłusty czwartek  

 

=====================================================

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK – CO NAM OFERUJE STYCZEŃ

9 styczeń  -  Dzień Kubusia Puchatka

10 styczeń -  Wyjazd dzieci z grup "Cyferki", "Skrzaty" i "Delfinki" do Pałacu Młodzieży

11 i 19 styczeń - Zajęcia z pieskiem wg harmonogramu

Dzień babci i dziadka w grupach:

"Misie" - 3 luty godz. 10.15

"Tygryski" - 30 styczeń godz. 15.00

"Biedronki" - 1 luty godz. 14.30

"Motylki" - 31 styczeń godz. 14.30

"Żabki" - 31 styczeń godz. 14.30

"Skrzaty" - 1 luty godz. 15.00

"Delfinki" - 30 styczeń godz. 14.30

"Cyferki" - 19 styczeń godz. 15.00
 

30 styczeń – "Chodź poczytam Ci bajeczkę" – spotkanie z panią bibliotekarką w grupach najmłodszych
 

=================================================

W NASZYM PRZEDSZKOLU W GRUDNIU 

5 grudzień - ,,Gdzie się podział święty Mikołaj?” teatrzyk oraz spotkanie w grupach z Mikołajem. 

- Wyjście dzieci z grup "Cyferki" i "Skrzaty" do biblioteki  w godzinach dopołudniowych.

6 grudzień - Wyjazd dzieci z grup "Cyferki", "Skrzaty" i "Delfinki" do Pałacu Młodzieży.

- Wyjście dzieci z grup "Żabki" i "Motylki" do biblioteki.

7 – 8 grudzień - Zajęcia z dogoterapii wg harmonogramu

14 grudzień - Spotkanie z Filharmonią - Świąteczne jazzowanie - dla dźwięku "Mi" nie lada wyzwanie!

Świąteczne spotkania w grupach:
"Misie"             16 grudzień - godz. 10.15
"Motylki"         13 grudzień - .godz. 14.30
"Tygryski"        16 grudzień - godz. 14.00
"Biedronki"       16 grudzień - godz. 15.00  
"Skrzaty"         15 grudzień - godz. 15.00
"Żabki"             14 grudzień - godz. 14.30
"Delfinki"          19 grudzień - godz. 14.30
"Cyferki"           15 grudzień - godz. 15.00

=======================================
 

CO ROBIMY W LISTOPADZIE ?

7 listopad - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek      

8 listopad - Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopad - Wyjazd dzieci z grup: "Delfinki", "Cyferki" i "Skrzaty" na zajęcia do Pałacu Młodzieży w Katowicach

9 listopad - Muzyczne spotkanie z Filharmonią – Pod jesiennym parasolem - "Nutka Re wita się z parasolem"

10 listopad - Robimy zdjęcia do kalendarzy 

16- 17 listopad - Zajęcia z Dogoterapii wg harmonogramu        

22 listopad - Dzień Kredki                                                                            

23 listopad - Teatr Iluzji "Forini" - pokazy Magika

25 listopad - Dzień Pluszowego Misia

29 listopad - Pasowanie na przedszkola w grupie "Biedroneczek" godz. 14.30

30 listopad - Andrzejkowe Czary - Mary

=================================================


  W PAŹDZIERNIKU W NASZYM PRZEDSZKOLU

3 październik - teatrzyk w naszym przedszkolu - ,,Asia w krainie baśni” bajka  w wykonaniu aktorów teatru ,,Skrzat”

4 październik - wyjazd dzieci z grup: Skrzaty, Delfinki, Cyferki na zajęcia do Pałacu Młodzieży w Katowicach

5 październik - Filharmonia Śląska – "Wśród dźwięków trąbki, nutki Do na początku gamy szukamy"

12 październik - dogoterapia dla grup: "Misie", "Tygryski", "Motylki", "Biedronki"

13 październik - dogoterapia dla dzieci z grup: "Skrzaty", "Żabki", "Delfinki", "Cyferki"

14 październik - Sto kwiatów, sto rysunków składamy w podarunku – uroczystość  z okazji Dnia Edukacji

24 październik - Wyjście do Biblioteki na zajęcia dzieci z grup: "Żabki" i "Motylki"

25 październik - Wyjście do Biblioteki na zajęcia  dzieci z grup: "Cyferki", "Skrzaty"

25 październik - Dzień Kundelka

26 październik - Wyjście do Biblioteki na zajęcia dzieci z grupy "Delfinki"

31 październik - Halloween zbliża się wielkimi krokami, więc będziemy oswajać nasze strachy małe i duże. Pomoże nam w tym przygotowanie dyniowej latarni na stół oraz przyjaznego, małego duszka. Będziemy mówić w języku duchów i sprawdzimy, co kryje w środku dynia.

================================================

W CZERWCU w NASZEJ AKADEMII

1 czerwiec - Dzień Dziecka - w tym dniu obchodzić będziemy uroczyście święto naszych milusińskich. Będą życzenia, wiele zabaw, konkursów i niespodzianki .

2 czerwiec - ,,Czytanie uskrzydla” literackie  spotkanie z dziećmi zrzeszonymi przy bibliotece publicznej  w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom    tegorocznego święta  Ogólnopolskiej Kampanii Cała Polska czyta dzieciom.   

7 czerwiec - udział dzieci w podsumowaniu programu ,,Czyste powietrze  wokół nas”

7 czerwiec - Wyjazd dzieci z grup Delfinki i Cyferki do Leroy Merlin i udział w warsztatach ,,Dzieciaki sadzeniaki”

9 czerwiec - Teatrzyk dla dzieci pt.  ,,Królestwo Wesołuszka”. Bajka opowiada o dalekim królestwie, złej czarownicy i pięknej księżniczce. Czarownica pozazdrości urody i majątku księżniczce i postanowi ją porwać, zająć miejsce na tronie, zamienić królestwo w krainę smutku i przygnębienia. Sprytny Grześ, mądra sowa i przedszkolaki wspólnie będą starali się uwolnić księżniczkę przy użyciu czarodziejskiego fletu, tajemniczej księgi zaklęć i kilku drobnych czarów. Jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończy.

9 i 10 czerwiec - ,,Podaj łapę” czyli zajęcia z dogoterapii. 

14 czerwiec - Wyjazd dzieci z grupy "Misie" do Przedszkola ,,Równe Przedszkolaki” w Dąbrowie Górniczej i uczestnictwo w I Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej pt.: "Witajcie w naszej bajce”.

15 czerwiec - Spotkanie z Filharmonią Śląską - w tym miesiącu ,,Ile zwierząt mieści się w kontrabasie”.

16 czerwiec - Wyjazd dzieci z grup: "Tygryski", "Motylki" i "Żabki" do Nibylandii".

22 czerwiec – Witamy lato – ciekawe, wesołe zabawy na powitanie nowej pory roku.

24 czerwiec – zakończenie przedszkola w "Delfinkach".

=======================================


W MAJU W AKADEMII

9 maj - "Wiosenna euforia” - teatrzyk w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Kanon. Humorystyczne przybliżanie dzieci do świata wiosennej przyrody, uczenie dostrzegania jej piękna, uczenie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt.

10 maj - Wyjazd dzieci z grup: "Skrzaty", "Misie", "Delfinki" i "Cyferki" na zajęcia edukacyjne do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie. 

12 maj - "A może będę strażakiem"?.  Odwiedziny strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

16 maj - Wyjazd dzieci z grup: "Skrzaty", "Misie", "Delfinki" i "Cyferki" na zajęcia edukacyjne do Leśnej Sali Edukacji Nadleśnictwa w  Katowicach.

18 maj - "Jakie kolory ma wiosna?. I czy muzyka też może być kolorowa?" – odpowiedzi na te pytania będziemy szukać z Filharmonią Śląską.

23 maj - Grupa "Cyferki" weźmie udział w V Wiosennej Spartakiadzie Przedszkolnej w szkole podstawowej nr 23 w Sosnowcu (prosimy o ubiór sportowy).

25 maj - Dzień królewny – zamienimy się w królewny i królewiczów, będą bajki o królewnach, zabawy, poznamy królewskie zwyczaje i zatańczymy dworski taniec.

Dogoterapia wg harmonogramu.

Dzień Mamy i Taty w grupach:

Tygryski: 30 maj - godz. 14.30
Motylki:  24 maj - godz.14.30
Żabki: 2 czerwiec - godz. 14.30
Skrzaty: 25 maj - godz. 14.30
Misie: 20 maj - godz. 14.30
Delfinki: 23 maj - godz. 14.30

Cyferki: 31 maj - godz. 14.30

=================================================

KWIECIEŃ W AKADEMII
1 kwiecień - Prima aprilis - dzień pełen żartów, uśmiechu i dobrej zabawy w naszym przedszkolu. Panie przygotują dla dzieci wesołe zabawy, będą psikusy i …. Inne niespodzianki.

5 kwiecień - Dzień Marchewki – bardzo zdrowy, dzień pomarańczowy w przedszkolu. Tego dnia wszystkie dzieci ubrane będą  w „marchewkowe” kolory, dowiedzą się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew  i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Będą też zabawy przy piosence „Urodziny Marchewki”, marchewkowe podchody, zabawy kulinarne ,,Co nie co z marchewki”.

12 kwiecień - Dzień czekolady - jedno z najsłodszych świąt w roku. W tym dniu, w przedszkolu wszystkich obowiązywał będzie ubiór w kolorach czekoladowych, dobry humor i twórcze czekoladowe szaleństwa. Przedszkolaki zapoznawać się będą z  historią  czekolady, jej wartościami odżywczymi no i z zaleceniem, że jedzona w nadmiarze, może zaszkodzić. Starsze dzieci będą sporządzały koktajl truskawkowy z dodatkiem czekolady. Mniejsze będą tworzyły ozdobne wafle i torciki, nadziewane masłem kakaowym i kremem czekoladowym. 

12 kwiecień - Spotkanie z bibliotekarką w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

13 kwiecień - Spotkanie z filharmonią w tym miesiącu audycja ,,Z harfą o wysokich, morskich falach i starym, mrocznym zamku”.

14 i 15 kwiecień - dogoterapia.

15 kwiecień - w ramach Przedszkoliady - zabawy z Kangurem. 

21 kwiecień - Mali odkrywcy - ,,Co pływa, co tonie i dlaczego?”

22 kwiecień - Międzynarodowy Dzień Ziemi - Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim dzieciom problemów związanych  z ekologią. W tym dniu dominował będzie kolor zielony.

26 kwiecień - Teatrzyk  Skrzat z Krakowa - "Przygoda Drwala Bartłomieja".

29 kwiecień - Dzień Tańca - Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. Tańcząc dziecko zaznajamia się z muzyką i ruchem. Taka forma zabawy ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym. Nasze przedszkolaki, bardzo lubią zajęcia taneczne, nie mogły więc nie uczcić tego święta. Nauczycielki przygotują ciekawą prezentację multimedialną o różnych stylach tanecznych. Może też uda nam się zaprosić profesjonalnych tancerzy.

=======================================

MARZEC W AKADEMII

1 marzec - DZIEŃ PIEGÓW.  Piegi na nosku, piegi na policzkach. Piegowaci nie zawsze są szczęśliwi z powodu tych wdzięcznych kropek. Skąd właściwie się one biorą ? Dlaczego niektórzy się ich wstydzą?  Wspólnie z przedszkolakami odpowiemy na te pytania po wysłuchaniu bajki pt.: „Mała biedronka”. Przypomnimy sobie piegowatych bohaterów bajek  Pippi Langstrump, Pana Kleksa, Tolę czy Anię z Zielonego Wzgórza. Będą  zabawy i malowanie piegów na buźkach.

3 marzec - AKADEMIA MŁODEGO ODKRYWCY.  W tym miesiącu dzieci będą zastanawiać się, czy duże jest ciężkie, a małe lekkie.

4 marzec i 7 marzec - dogoterapia.

8 marzec - KWIATEK DLA KOBIET. Dla Pań i koleżanek w przedszkolu w tym dniu warto być miłym i uprzejmym, uśmiechać się do Pani jak najpromienniej przez cały dzień i postarać się jak najmniej psocić i dokuczać, dla mamy i babć zrobić laurkę i serdecznie uściskać, być życzliwym dla wszystkich z kobiet i małych kobietek.

9 marzec - ZABAWY Z FILHARMONIĄ. Taneczne przeboje na jazzowo.

9 marzec - STARSZAKI W SZKOLE. Wyjazd dzieci z grup "Delfinki" i "Cyferki" do Szkoły Podstawowej. Celem naszej wizyty będzie bliższe poznanie szkoły i jej funkcjonowanie. Dzieci obejrzą sale, uczestniczyć też będą w lekcji z klasą pierwszą.

10 marzec - EVENT W DĄBROWIE. Wyjazd dzieci uczestniczących w zajęciach z piłką na imprezę sportową w Dąbrowie Górniczej.

15 marzec - KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ. Wyjazd dzieci z grup: "Delfinki", "Cyferki", "Misie", "Skrzaty" do Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej.

21 marzec - WIOSNA IDZIE PRZEZ ŚWIAT. Barwnym korowodem, śpiewem i tańcami przedszkolaki będą witać nową porę roku wiosnę.

21 marzec - ZACZAROWANE ŹRÓDEŁKO. Po powitaniu wiosny dzieci obejrzą spektakl w wykonaniu aktorów teatru Skrzat i z przyjemnością poznają przygody Jacusia, który dla swojej chorej mamy szukał cudownej wody. 

22 marzec - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. Tego dnia  w naszym przedszkolu obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. Prosimy o ubranie dzieci w kolorze niebieskim. Obchodzenie tego dnia  ma na celu rozwijanie zainteresowania otaczającym światem, rozbudzanie  poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej uświadamianie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci będą brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki.

23 marzec - zajęcia entymologiczne - "Poznaj Świat Motyli" - POKAZ MOTYLI EGZOTYCZNYCH.

                    Czym są motyle, poczwarki i gąsienice?

                    Jak przebiega rozwój tych owadów"?

Jak odróżnić płeć motyli?

Jaka jest różnica między motylem a ćmą?

Do czego służą czułki?

17 marzec – 23 marzec - ŚWIĘTA WIELKANOCNE. Spotkania w poszczególnych grupach.


Misie - 18.03.2016 o godz. 14.30
Tygryski - 21.03.2016 o godz. 14.30
Motylki - 22.03.2016 o godz. 14.30
Żabki - 17.03.2016 o godz. 14.30
Delfinki - 22.03.2016 o godz. 14.00
Cyferki - 23.03.2016 o godz. 14.30
Skrzaty - 18.03.2016 o godz. 15.00

==========================================

LUTY  W NASZYM PRZEDSZKOLU
3 luty - Spotkanie z Filharmonią – budujemy muzykę w bajce o Piotrusiu i Wilku.

4 luty - "Pączki, Faworki Babci Honorki” - przybliżenie i kultywowanie zwyczaju Tłustego Czwartku.

5 luty - "Maniery Biedronki Lucynki” - bajka w wykonaniu Teatru Lalek "Canon".

9 luty - "Międzynarodowy Dzień Pizzy" w tym dniu dzieci dowiedzą się z jakiego kraju pochodzi, jakie są podstawowe składniki smakołyku, który uwielbiają niemal wszyscy. Zapewne będzie to dla nich "smaczny" dzień.

11 luty - Ekserymenty Laboratoryjne z Żabką Moniką.  

12 luty - Dzień Walentynek w przedszkolu. 

 

15 luty – 19 luty - "Tydzień Uśmiechu" w Akademii. Ten wesoły tydzień obchodzimy poraz piąty i chociaż uśmiech i radość goszczą w naszym przedszkolu przez cały rok, to w tym wyjątkowym tygodniu postaramy się bawić i weselić jeszcze bardziej, a motywować nas będą wesołe zabawy i ordery uśmiechu.

16 luty - wyjazd dzieci z grup starszych do Pałacu Młodzieży w Katowicach. Dzieci z grup: "Misie", "Skrzaty", "Delfinki" i "Cyferki" wyjadą do Pałacu Młodzieży do Katowic, gdzię będą mogły uczestniczyć w różnych warsztatach: robienie witraży, Mały Biolog, malowanie na sztalugach, artystyczno-muzycznych oraz nagrania w studio. 

16 luty - zajęcia dla grup młodszych z panią bibliotekarką.

17 luty - miau, miau czyli "Dzień Kota" w przedszkolu. W to nietypowe święto dzieci będą rozmawiać o kotach, ich wyglądzie, zwyczajach, będą robić kocie maski, słuchać bajek o kotkach oraz bawić się w kocie zabawy. 

17 luty - wyjście dzieci z grup "Delfinki" i "Cyferki" do biblioteki na zajęcia biblioteczno-przyrodnicze "Rośliny i zwierzęta chronione".
 

==========================================

STYCZEŃ W AKADEMII

8 styczeń – spotkanie grup młodszych z bibliotekarką. Zajęcia w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom”.

13 styczeńwizyta Filharmonii, tym razem audycja pt. "Zimowa przygoda z puzonem.”

18 styczeń – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
Dzieci lubią misie, ale Kubuś Puchatek jest chyba najbardziej kochanym przez dzieci misiem na świecie. Jest bardzo śmieszny, pomaga przyjaciołom i jest taką małą niezdarą - mówią najmłodsi.

21 – 26 styczeń - dogoterapia  w grupach wg harmonogramu.

 

 

21 – 22 styczeń - Dzień Babci i Dziadka w grupach.

27 styczeń - "Dyzio Leniuszek” bajka w wykonaniu teatru lalkowego "Skrzat”. 

Dzieci obejrzą przygody leniwego Dyzia, któremu nic się nie chce robić i jest niegrzeczny. Podpowiedzą mu jak ma postępować, aby się zmienić.

 

28 styczeńbal karnawałowy w grupach: "Tygryski", "Motylki", "Żabki".
29 styczeń bal karnawałowy w grupach: "Misie", "Skrzaty", "Delfinki" i "Cyferki".
=================================

 

Grudzień w Akademii

3 grudzień - spotkanie z Mikołajem
W tym dniu do Akademi Pana Kleksa zagości Mikołaj, który naszym dzieciom wręczy prezenty. Przed wizytą Mikołaja w poszczególnych grupach, dzieci obejrzą spektakl pt.: ,,Zimowe przygody Krysi Kaprysi”

4 grudzień - Niech nam żyją górnicy  - wizyta górnika

9 grudzień - spotkanie z filharmonią, tym razem ,,Żwawym krokiem w stronę świąt…razem z wiolonczelą”

11 grudzień - spotkanie z Panią bibliotekarką w grupach młodszych w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”

17 grudzień - Akademia Młodego Naukowca – zabawy z kolorami

=====================================

W listopadzie w akademii

5 listopad - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Bajki wśród dzieci cieszą się dużym powodzeniem, są dla nich bogatym źródłem wiedzy, przeżyć i wrażeń. 5 listopada w naszym przedszkolu obchodzić będziemy ten wyjątkowy dla dzieciaków dzień. Będziemy bawić się bajkowo. Dzieci mogą przebrać się w postacie z ulubionych bajeczek, będzie konkurs na super znawcę bajek.

5 listopad - Pasowanie na przedszkolaka grupa "Tygryski"

My jesteśmy przedszkolaki Maluszki kochane. Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie.

9 listopad - Dzień Zdrowego Śniadania                                                   

Tego dnia dzieci będą rozmawiać na temat odżywiania i jak powinien wyglądać najważniejszy, pierwszy posiłek dnia oraz dlaczego jest tak ważny dla ich zdrowia. Będą też same przygotowywać sobie pyszne kanapeczki.

9 listopad - Pasowanie na przedszkolaka grupa "Motylki".
My jesteśmy przedszkolaki Maluszki kochane. Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie.

17 listopad - spotkanie z Panią bibliotekarką.

18 listopad - Filharmonia – spotkanie z dźwiękami, które stroją miny, muzyka w teatrze.

19-20 listopad - spotkanie z pieskami - zajęcia z dogoterapii.

23 listopad - Dzień Kredki.
Kredki to najbardziej ulubione dziecięce narzędzie zabaw. Rysowanie sprawia im dużą frajdę. Dzieci  tworząc swoje dzieła wyrażają samych siebie. W tym dniu dzieci dowiedzą się jak powstają kredki, będą się bawić kolorami, rozwiązywać zagadki dotyczące znajomości kolorów. Dowiedzą się również co to są kolory podstawowe i pochodne, z jakich barw składa się tęcza.

24 listopad - Spotkanie z teatrzykiem "Jak Marysia mała słonko złapać chciała”.

25 listopad - Dzień Pluszowego Misia.
W tym roku po raz kolejny obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Misie, są zabawkami na które moda nie przemija. 
25 listopada w naszym przedszkolu królować będą misie. Każde dziecko może przynieść swojego ulubionego misia. Na to wyjątkowe święto dla naszych przedszkolaków przygotujemy wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek. Impreza spodoba się dzieciom, a dobra zabawa będzie miała też wartość edukacyjną.

30 listopad - Andrzejkowe czary - mary 
Każdy z nas jest ciekawy jaka czeka go przyszłość, andrzejki to właśnie dzień magiczny który według wierzeń spełnia marzenia i pragnienia. W tym dniu dzieci poznawać będą tradycje ludowe , będą wróżby, zabawy, wosku lanie. 

 


=======================================================

NA JESIENNE DNI … CZYLI  PAŹDZIERNIK W NASZYM PRZEDSZKOLU

Październik w naszym przedszkolu zaczniemy muzycznie

"Nadstawiam uszy ,słucham jak gra,
muzyka jest we mnie – w muzyce ja.”

1.10 - obchodzimy Światowy Dzień Muzyki, która wg powiedzenia ,,łagodzi obyczaje”, ale też jest motywem łączącym ludzi w różnym wieku. Dzień ten jest otwartym zaproszeniem do muzykowania dla wszystkich ludzi nie tylko tych uprawiających muzykę zawodowo. Muzyka ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka kształtuje pamięć aktywną, podzielność uwagi, twórczą wyobraźnię oraz kompetencje poznawcze, zaspokaja potrzeby ekspresji, wpływa na zdolności komunikacyjne. Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa w szczególny sposób na rozwój dzieci. W tym dniu nasze przedszkolaki będą spędzać ,,muzycznie” śpiewając, tańcząc, tworząc muzykę, grając na niekonwencjonalnych instrumentach.

2.10spotkanie z Panią bibliotekarką. W bieżącym roku szkolnym przedszkole nasze również nawiązało współpracę z Biblioteką filią nr 15. W ramach współpracy starsze dzieci będą uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych, dzieci młodsze będą uczestniczyć w zabawach czytelniczych w przedszkolu. Celem naszej współpracy jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom.

6.10 - teatrzyk w przedszkolu - dzieci obejrzą teatrzyk w wykonaniu aktorów Teatru Lalki Skrzat  pt. ,,Przygody kapryśnej księżniczki”.

14.10 - Dzień Edukacji Narodowej – przybliżenie dzieciom zawodu nauczyciela.

23.10 - Dzień Kundelka – dzień ten nie jest przypadkowy ponieważ w tym dniu weszła ustawa o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich. Kontakt dziecka z psem jest bardzo ważny i potrzebny zwłaszcza w rozwijaniu sfery emocjonalnej. Ponadto udział psa stymuluje dzieci do podejmowania różnych aktywności i osiągnięcia konkretnych celów edukacyjnych, wychowawczych i społecznych. Organizując ten dzień dostarczamy dzieciom wielu informacji na temat piesków, uczymy empatii. W tym dniu będziemy się wesoło bawić, obejrzymy zdjęcia naszych piesków, przyniesiemy maskotki pieski. 

28.10 - Pani Gama zaprasza  audycja dla przedszkolaków w wykonaniu Filharmonii Śląskiej, temat ,,O melodii unoszącej się jak jesienny liść na wietrze.” Dzieci poznawać będą flet poprzeczny.

29.10 - Akademia Małego Naukowca - eksperymenty i doświadczenia ze światłem. Zabawy aktywizujące i pobudzające  u dzieci myślenie,  rozwijające  umiejętność wyciągania wniosków na podstawie obserwacji.

30.10 - Halloween – czyli Święto Dyni zbliża się wielkimi krokami, więc będziemy oswajać nasze strachy małe i duże. Pomoże nam w tym przygotowanie dyniowej latarni na stół oraz przyjaznego, małego duszka. Będziemy mówić w języku duchów i sprawdzimy, co kryje w środku dynia.

W tym roku szkolnym dzieciaczki uczestniczyć będą w :

 • Programie ,,Akademia Zdrowego Przedszkolaka” są to cykliczne akcje prozdrowotne dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowane przez nauczycieli w całej Polsce. Głównym ich celem jest   kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania. Realizacja programu odbywa się w czasie zajęć i zabaw w przedszkolu.
 •  ,,Akcji Kubusiowi Przyjaciele Natury” Jest to akcja firmy Tymbark i marki KUBUŚ. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii.
 • „Mamo, Tato, wolę wodę!”, w ramach programu w sposób zabawowy podkreślana jest rola wody, prawidłowej diety i aktywności fizycznej w rozwoju dzieci.
 • Akademia Aquafresh głównym celem programu o charakterze profilaktycznym jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej.
 • Akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. W ramach akcji realizujemy projekt ,,Gdzie mieszka bajeczka?”
 • Góra grosza – akcja organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. 

====================================

Misją naszego przedszkola jest:
Tworzenie warunków do wysokiej jakości pracy dydaktycznej i wychowawczej sprzyjającej osiąganie przez dziecko pełnych możliwości rozwojowych.

Wychowanie dziecka szczęśliwego, odpowiedzialnego, potrafiącego współdziałać w zespole, dziecka tolerancyjnego i otwartego na różne możliwości nauki. 

Zależy nam, aby droga życiowa każdego dziecka przebiegała z jego indywidualnymi możliwościami i marzeniami.

Stawiamy na szczęśliwe dzieciństwo i na wszechstronny rozwój.
                   
Realizujemy misję przez: 

 • wspomaganie wszechstronnego rozwoju każdego wychowanka w oparciu o rozpoznanie jego potrzeb i możliwości,
 • kształtowanie poczucia własnej wartości,
 • uczenie tolerancji i patriotyzmu,
 • pomaganie w odnoszeniu sukcesów i pokonywaniu trudności,
 • umożliwianie rozwoju uzdolnień i zainteresowań,
 • kształtowanie właściwych postaw wobec otoczenia społecznego, przyrodniczego i technicznego,
 • rozwijanie kompetencji komunikacyjnych i aktywności twórczej,
 • kształtowanie otwartości na wiedzę,
 • wyposażanie wychowanka w wiedzę i umiejętności umożliwiające udany start szkolny,
 • pełnienie funkcji doradczej, wspierającej działania wychowawcze i edukacyjnej wobec rodziców.

==================================

WAKACJE W AKADEMII

Po bardzo pracowitych miesiącach nadeszły Wakacje… czas odpoczynku z rodzicami na łonie przyrody, mimo to w naszej placówce dzieci będą mogły miło spędzić czas biorąc udział w zajęciach organizowanych przez naszą kadrę.

W najbliższym tygodniu lipca, poświęcimy więcej uwagi muzyce. Dzieci będą mogły poznać wybrane instrumenty muzyczne, gatunki muzyki, kompozytorów. Wspólnie z opiekunami będą mogły uczestniczyć w tworzeniu muzyki, grze na instrumentach oraz zabawach i pląsach przy muzyce.   
Kolejny tydzień lipca pozwoli dzieciom wkroczyć w świat teatru - być aktorem i widzem. Dziecko będzie odbiorcą różnych form teatralnych, pozna podstawowe pojęcia związane z teatrem. Główną atrakcją będzie możliwość czynnego udziału w zabawach pantomimicznych, tworzenie teatru kukiełkowego, scenek baletowych do muzyki o różnym nastroju.
Po wzmożonym wysiłku zrelaksujemy się wkraczając w kulinarny świat. Odkryjemy smaki lata delektując się muffinkami, koktajlem owocowym, przygotowując kolorowe kanapki, pizzę czy sałatkę pełną letnich witamin i słońca.
Lipiec zakończy tydzień plastyczny w czasie, którego dzieci zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi, będą tworzyć prace inspirowane muzyką, literaturą i własnymi przeżyciami. Dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności posługiwania się poznanymi technikami i formami plastycznymi oraz operowania narzędziami i materiałem.

=====================================

W czerwcu  w naszym  przedszkolu

1 czerwiec - Dzień Dziecka - w tym dniu obchodzić będziemy uroczyście święto naszych milusińskich. Będą życzenia, wiele zabaw, konkursów i niespodzianki .

2 czerwiec - udział dzieci w podsumowaniu programu ,,Czyste powietrze  wokół nas”
3 czerwiec  – Spotkanie z Filharmonią Śląską -w tym miesiącu  Maurycy Ravel. Instrumenty perkusyjne małe i duże.

9 czerwiec - Tygryski w szkole – wyjście dzieci do szkoły podstawowej

10 czerwiec – 11 czerwiec ,,Podaj łapę” czyli zabawy z pieskiem. 

20 czerwiec – piknik rodzinny

22 czerwiec – Witamy lato – ciekawe, wesołe zabawy na powitanie nowej pory roku

12 czerwiec – godz. 15.00 - zakończenie przedszkola w grupie "Żabki"
18 czerwiec - godz. 14.30 - zakończenie przedszkola w grupie "Motylki"
24 czerwiec – godz. 15.00 - zakończenie przedszkola w "Tygryskach" 


===========================================

W maju  w naszym  przedszkolu: 

06.05. – Spotkanie z Filharmonią Śląską w tym miesiącu - Stanisław Moniuszko – śpiewnik 

08.05. – Dzień  Bibliotekarza i Bibliotek – 8 maja już po raz dziewiętnasty obchodzony jest w całym kraju Dzień  Bibliotekarza i Bibliotek. Jego celem jest popularyzacja bibliotek jako miejsca, w którym można poczytać lub wypożyczyć ulubioną książkę.  Tego dnia także w naszym przedszkolu podkreślać będziemy rolę bibliotek i bibliotekarzy w naszym życiu, zwłaszcza, że mamy stały kontakt z  Biblioteką  Publiczną w Sosnowcu.

13 – 14.05.  ,,Podaj łapę” czyli zabawy z pieskiem.

21.05.  Dzień muzyki w naszym przedszkolu

 • dzieci obejrzą spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Skrzat  pt. ,,Muzyczne podróże’’ , w czasie trwania z Nutką i Wiolinką będą podróżować po różnych regionach Polski,
 • będą uczestniczyć w koncercie muzycznym w wykonaniu dzieci ze Szkoły Muzycznej w Sosnowcu.


Ponadto w maju planowane są:

18.05. - wyjazd dzieci młodszych z grup „Biedronki”, „Misie” i „Skrzaty” do Sali Zabaw – „Nibylandii”

22.05. - wyjazd dzieci z grup „Tygryski”, „Motylki”, „Delfinki”, „Cyferki”, „Żabki” do Przybynowa – Agrogospodarstwo „Pod Skałką”

Spotkania okolicznościowe w grupach z okazji Dnia Matki:

Biedronki - 25.05. godz. 12.00

Motylki - 25.05. godz. 14.30

Żabki - 27.05. godz. 14.30

Tygryski - 28.05. godz. 14.30

Delfinki - 29.05. godz. 14.00

Misie - 2.06. godz. 13.30

Cyferki - 10.06. godz. 14.30

Skrzaty - 27.05. godz. 14.30

Spotkania z rodzicami z grup „Żabki”, „Motylki”, „Tygryski” dotyczące omówienia informacji o gotowości dzieci do podjęcia nauki w szkole.

=================================================

W kwietniu w naszym przedszkolu

1 kwiecień - Prima aprilis…czyli dzień na  wesoło                                                            

Pierwszy kwietnia to dzień, na który czekają wszyscy miłośnicy robienia dowcipów. My też do nich należymy, dlatego naszym szkrabom będziemy robić małe psikusy  Będzie wesoło. 

8 kwiecień – Spotkanie z Filharmonią Śląską w tym miesiącu Niccolo Paganini, czarodziej gitary.

13 kwiecień - Jadalny układ planetarny czyli lecimy w kosmos – udział przedszkolaków w pokazie zaprzyjażnionego z przedszkolem Pana Korka. Dzieci, m.in. sprawdzą, jak zmienia się ciśnienie gazu w pojemniku wraz ze zmianą jego temperatury oraz zbudują rakietę napędzaną gazem.

Podczas warsztatów dzieci poznają planety Układu Słonecznego wraz ze skalą ich wielkości i odległości od Słońca (budujemy model Układu Słonecznego z owoców, warzyw i przypraw). Będą szukać gwiazdozbióru Łabędzia i wyznaczać graniczną wielkość gwiazdową. Sprawdzą, jak ludzie i zwierzęta postrzegają głębię (trzeci wymiar) i wybierzemy się w trójwymiarową podróż na Marsa.

22 kwiecień - Dzień Ziemi.
Przedszkolaki obchodzić będą ten dzień wyjątkowo kreatywnie. Razem z Paniami będą zastanawiać się nad słowem "recycling" oraz  w jaki sposób samodzielnie i w swoim otoczeniu mogą przyczynić się do ochrony przyrody.

 22 – 23 kwiecień - ,,Podaj łapę” czyli zabawy z pieskiem.

28 kwiecień - ,,Kozucha-Kłamczucha” dzieci obejrzą spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Pinokio. Nasi milusińscy będą mieli okazję przyjrzeć się zachowaniom, które mogą wyrządzić przykrość innym. Bajka uświadamia dzieciom jak ważna jest prawdomówność i przyznanie się do błędu, będzie to dobra lekcja moralności.

Ponadto w kwietniu nasze dzieci wystąpią w konkursach:

 • teatralnym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną,
 • konkursie Piosenki Ekologicznej i Turystycznej organizowanym przez SP 12  pod patronatem Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego,
 • konkursach plastycznych organizowanych przez inne placówki oświatowe .

=======================================================

W MARCU  W AKADEMII

3 marzec - "Dzień piegów" – piegowate noski i policzki wywołują u osób które je mają wiele skrajnych emocji, a przecież mogą one być atutem urody, oryginalną cechą. ". Są tacy, którzy się ich wstydzą i są z ich powodu nieszczęśliwi. Pan Kleks uwielbiał piegi, nosił je w tabakierce i codziennie rano nakładał świeże na swoją twarz. Uważał, że piegi świetnie wpływają na pracę mózgu i chronią przed katarem. W tym dniu razem z przedszkolakami będziemy się zastanawiać skąd się biorą piegi, czy trzeba być z ich powodu nieszczęśliwym w oparciu o bajkę oraz przykłady piegowatych postaci bajkowych. Będą ciekawe zabawy i ciasteczka ,,Pieguski”.

5 marzec - Teatrzyk w przedszkolu - dzieci młodsze obejrzą bajeczkę pt.: "Regsio” to zbiór zabawnych, humorystycznych przygód sprytnego, uroczego pieska. Bajka uczy współdziałania w grupie, pomagania innym, zaradności życiowej. Spektakl ten pokazuje, że niesienie pomocy innym oraz dobre zachowanie popłaca.
Dzieci starsze obejrzą bajeczkę ,,Pszczółka Kaja i przyjaciele”. Bajka opowiadająca o przygodach zabawnej i sympatycznej pszczółki i jej przyjaciela trutnia Kucia, przekazuje w przystępny sposób dużo wiedzy przyrodniczej. Główni bohaterowie zapoznają dzieci z wyglądem, życiem oraz zwyczajami owadów zamieszkujących łąkę: dżdżownicą, żukiem, biedronką, pszczołami, mrówką, świerszczem, a także z ich pożyteczną rolą jaką pełnią w przyrodzie. Ponadto dzięki elementom interaktywnym przedszkolaki mogą nie tylko zdobywać wiedzę, ale również świetnie się bawić, poprzez wspólne uczestniczenie w spektaklu.

6 marzec - Wizyta dzieci z grup Delfinki i Cyferki na zajęciach w bibliotece.

11 marzec - 12 marzec - podaj łapę – zabawy z Lexusem i Komą.

18 marzec - Filharmonia Śląska tym razem audycja pod tytułem ,,Oskar na jazzowo”. Dzieci będą bawić się przy muzyce z najpopularniejszych filmów dla dzieci.

20 marzec - Powitanie wiosny – barwnym korowodem, piosenką dzieci powitają nadchodzącą wiosnę.

23 marzec konkurs recytatorski dla dzieci z przedszkola "Wiosenna poezja” w czasie którego dzieci będą recytować utwory o tematyce wiosennej własnego autorstwa. Zgłoszenia u nauczycieli w poszczególnych grupach.

23 marzec – 27 marzec - "Tradycje Wielkanocne", zajęcia z rodzicami w grupach:

24 marzec - godz. 14:00 grupa Żabki
25 marzec - godz.14:30 grupa Misie
25 marzec - godz. 15:30 grupa Delfinki
26 marzec - godz. 15:30 grupa Skrzaty
26 marzec - godz. 14:00 grupa Motylki
27 marzec - godz.14:30 grupa Tygryski
27 marzec - godz. 12.00 grupa Biedronki

30 marzec - godz. 15.00 grupa Cyferki

31 marzec - dzieci starsze wyjeżdzają na koncert uczniów szkoły muzycznej w Sosnowcu. 

W miesiącu marcu odbędą się również zajęcia "Młody naukowiec”. 

=========================================

W LUTYM W AKADEMII     

od 2 lutego do 6 lutego - TYDZIEŃ ŚNIEGU – SPORTY ZIMOWE
SKĄD SIĘ BIEŻE ŚNIEG?, CZY ŚNIEG JEST CZYSTY?, DLACZEGO JEST ZIMNY?, I CZY ŚNIEG MOŻE BYĆ KOLOROWY. O TYM BĘDĄ DZIECI ROZMAWIAĆ PODCZAS ZABAW I ZAJĘĆ W TYGODNIU ŚNIEGU. PONADTO BĘDZIE WIELE ZABAW MUZYCZNYCH, PLASTYCZNYCH I SPRAWNOŚCIOWYCH ZWIĄZANYCH ZE ŚNIEGIEM.

PODCZAS TEGO TYGODNIA PLANUJEMY:
• U KRÓLOWEJ ZIMY                                                    
• ŚNIEGOWE EKSPERYMENTY                 
• ŚNIEGOWA PIOSENKA
• Z WIZYTĄ U PINGWINKÓW
• ZABAWY NA ŚNIEGU

9 luty MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ PIZZY                                                                                                

NIEMAL WSZYSCY LUBIMY PIZZĘ, DLATEGO TEŻ TEN OKRĄGŁY PRZYSMAK DOCZEKAŁ SIĘ SWOJEGO ŚWIĘTA. NASZE DZIECIACZKI RÓWNIEŻ LUBIĄ PIZZĘ, STĄD TEŻ POMYSŁ UCZCZENIA TEGO DNIA. DZIECI BĘDĄ POZNAWAĆ HISTORIĘ POWSTANIA PIZZY, ETAPY PRZYGOTOWANIA. TEGO DNIA NA PEWNO PIZZĘ ZJEDZĄ NA OBIADEK.

11 luty - WYSTĘP ARTYSTYCZNY TEATRU ILUZJI FORINI
DZIECI BĘDĄ MOGŁY UCZESTNICZYĆ W MAGICZNEJ INTERAKTYWNEJ ZABAWIE Z ILUZJONISTAMI. SPONTANICZNY UDZIAŁ DZIECI  W WYKONYWANIU TRIKÓW SPRAWI IM WIELE PRZYJEMNOŚCI I DOBREJ ZABAWY.

12 luty - WALENTYNKOWO - KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA GRUP: BIEDRONKI, SKRZATY, MISIE, CYFERKI I DELFINKI.

12 luty - TŁUSTY CZWARTEK    

13 luty - WALENTYNKOWO – KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA GRUP: MOTYLKI, TYGRYSKI, ŻABKI

13 luty - DZIEŃ CZEKOLADY

0d 16 lutego do 20 lutego - TYDZIEŃ UŚMIECHU
- KRAINA UŚMIECHU

17 luty - WESOŁE  BAJECZKI W TYM DNIU DZIECI OBEJRZĄ TEATRZYK "PRZYGODA WESOŁEGO KRECIKA" W WYKONANIU TEATRU BAJU BAJ

- DZIEŃ Z HUMOREM

- ŚMIESZNE WIERSZYKI

- ŚMIECH TO ZDROWIE

18 luty - DOGOTERAPIA WG HARMONOGRAMU

19 luty - DOGOTERAPIA WG HARMONOGRAMU

25 luty - SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ ŚLĄSKĄ
EDWARD GRIEG MUZYCZNA BAJKA O LEKKOMYŚLNYM PIOTRZE I ZŁYM ODLEWACZU GUZIKÓW

26 luty - DZIEŃ DINOZAURA
W TYM DNIU NASZE DZIECI BĘDĄ POZNAWAĆ FASCYNUJĄCE ŻYCIE, WYGLĄD PREHISTORYCZNYCH STWORZEŃ, WŁADCÓW LĄDÓW I WÓD W TRAKCIE CIEKAWYCH PROPOZYCJI ZAJĘĆ I ZABAW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NAUCZYCIELI.  W TYM DNIU DZIECI POBAWIĄ SIĘ W ARCHEOLOGÓW SZUKAJĄC DINOZAURÓW W PIASKU.  

27 luty - W RAMACH LABORATORIUM MŁODEGO NAUKOWCA ,,EKSPERYMENTY ŚWIETLNE”

==============================================

W STYCZNIU W AKADEMII

12- 16 styczeń - TYDZIEŃ MARCHEWKI
W NASZYM PRZEDSZKOLU DUŻO ROZMAWIAMY O ZDROWYM ODŻYWIANIU, PO RAZ TRZECI PRZYSTĄPILIŚMY  DO PROGRAMU ,,KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY. W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU ZORGANIZOWALIŚMY TYDZIEŃ MARCHEWKI W TRAKCIE KTÓREGO DZIECI ORGANIZOWANYCH BĘDZIE WIELE CIEKAWYCH ZABAW. PRZEDSZKOLAKI BĘDĄ POZNAWAĆ POCHODZENIE MARCHEWKI ORAZ JEJ WALORY ODŻYWCZE, UCZESTNICZYĆ BĘDĄ W ZABAWACH TEMATYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z MARCHEWKĄ: SAMODZIELNE WYKONYWANIE SOKU, SURÓWKI ORAZ PIECZENIE MARCHEWKOWEGO CIASTA.

14 – 15 styczeń - SPOTKANIA Z KOMĄ

16 styczeń - WARSZTATY BIBLIOTECZNE GR. "CYFERKI" I "DELFINKI"

19 styczeń - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU

21 – 22 styczeń - KONCERT DLA BABCI I DZIADKA – SPOTKANIA W GRUPACH Z OKAZJI ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA

23 styczeń - W RAMACH LABORATORIUM MŁODEGO NAUKOWCA ,,LODOWE EKSPERYMENTY”

28 styczeń - SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ ŚLĄSKĄ -  "KARNAWAŁ Z KLARNETEM"

29 styczeń - ,,MAŁPKA FIKI – MIKI” PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE W WYKONANIU AKTORÓW Z TEATRU DUET. BĘDZIE TO PRZEDSTAWIENIE INTERAKTYWNE Z PRZEKAZEM EDUKACYJNYM, OPOWIADAJĄCE O PRZYGODACH ŚMIESZNEJ MAŁPKI, KTÓREJ GŁÓWNYM MOTTEM BĘDZIE POMOC INNYM.

 

Udział w akcjach i projektach i programach:

 • Projekt "Bezpieczne przejście”
 • Akcja "Kasztanobranie”
 • Program "Aquafersh”
 • Dzieci dla dzieci – zbieranie nakrętek plastikowych dla fundacji ,,Mimo wszystko” A.Dymnej
 • Udział w akcji ekologicznej "Elektrośmieci” 
 • "Baw się naturalnie”  program z konkursem organizowany przez Centrum Terapeutyczno – Edukacyjne  Integra. Celem konkursu jest popularyzacja szeroko pojętej aktywności, związanej z przebywaniem dziecka w otaczającym go środowisku naturalnym.
 • Udział w akcji "Mamo, tato wolę wodę”.
 • Udział w ogólnopolskim  programie "Cała Polska czyta dzieciom”

 


               NASZE PROPOZYCJE NA GRUDZIEŃ

 • 3 grudnia SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ ŚLĄSKĄ – HENRYK WIENIAWSKI, ŚWIĄTECZNY KONCERT ZE SKRZYPCAMI
 •  SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM: TEATRZYK ,,ZIMOWE IGRASZKI”, SPOTKANIA W GRUPACH, ROZDAWANIE DZIECIOM PREZENTÓW, WSPÓLNE ZDJĘCIE
 • 5 grudnia - ,,MAŁY RATOWNIK”  JEDNYM Z ZADAŃ  REALIZOWANEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ W PRZEDSZKOLU  JEST WDRAŻANIE DZIECI DO DBAŁOŚCI O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH. UCZYMY DZIECI JAK NALEŻY ZACHOWAĆ SIĘ  W SYTUACJACH ZAGROŻENIA I GDZIE MOŻNA OTRZYMAĆ POMOC. KAŻDEGO ROKU  ORGANIZUJEMY SPOTKANIA Z LUDŹMI, KTÓRZY TEORETYCZNIE I PRAKTYCZNIE WSPOMAGAJĄ NAS W TYCH DZIAŁANIACH. TYM RAZEM DLA GRUP STARSZYCH ZAJĘCIA PRZEPROWADZI INSTRUKTOR PIERWSZEJ POMOCY AUTOMOBILKLUBU Z MYSŁOWIC
 • 8 grudnia – DZIECI UCZESTNICZĄCE W ZAJĘCIACH RUCHOWYCH ,, PRZEDSZKOLE I PIŁKA” ODWIEDZI KANGUREK MASKOTKA PRZEDSZKOLIADY, KTÓRY WEŹMIE UDZIAŁ W ZABAWACH Z DZIEĆMI
 • 12 grudnia – KOLEJNE SPOTKANIE ,,MŁODEGO NAUKOWCA” TYM RAZEM ,,ELEKTRYKA MAŁEGO SMYKA”
 • 17 – 18 grudnia DOGOTERAPIA , ZABAWY Z KOMĄ.

SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE  Z RODZICAMI W GRUPACH:
BIEDRONKI – 19.12. godz. 11:00                                                                                
MISIE     - 18.12. godz. 14:30
SKRZATY –  18.12. godz. 15:30
MOTYLKI – 17.12. godz. 14:00     
TYGRYSKI – 19.12. godz. 14:30
CYFERKI – -  17.12. godz. 15:00
DELFINKI – 17.12. godz. 15:00
ŻABKI  - 17.12. godz. 14:00

Akcje charytatywne:
- Góra Grosza
- Dzieci dzieciom, wspieranie materiałami piśmiennymi uspan style=bogie dzieci ze szkoły nr
- ,,Usłyszeć Afrykę” wspomaganie fundacji środkami zebranymi ze sprzedaży świątecznych gadżetów

 

LISTOPADOWE  SPOTKANIA W APK

 • 5 listopad - WARSZTATY Z FILHARMONIĄ ŚLĄSKĄ – FRANCISZEK SCHUBERT, WALTORNIA CZYLI RÓG
 • 7 listopad - NASI DZIELNI STRAŻACY - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SOSNOWCU. CELEM SPOTKANIA BĘDZIE NABYWANIE PRZEZ DZIECI UMIEJĘTNOŚCI WŁAŚCIWYCH ZACHOWAŃ W SYTUACJI ZAGROŻENIA, ZAPOZNANIE ICH Z ZASADAMI BEZPIECZNEJ EWAKUACJI.
 • 7 listopad - Dzień Zdrowego Śniadania - Dzieciaczki  dostaną gotowe produkty i same będą sobie przygotowywać pyszne, zdrowe   kanapki. Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w przedszkolne obowiązki. Dzieci w tym dniu  rozmawiać będą na temat   zdrowych produktów i zasad zdrowego odżywiania.
 • 12 listopad - EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA – W RAMACH PROWADZONEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA ODWIEDZI NASZE DZIECIACZKI POLICJANT Z KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI, Z KTÓRYM POROZMAWIAMY O ZASADACH BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ, PRZEBYWANIA I ZACHOWYWANIA W RÓŻNYCH MIEJSCACH I SYTUACJACH. BĘDZIE TAKŻE PREZENTACJA MULTIMEDIALNA I SZNUPEK.
 • 13 listopad - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "BIEDRONEK".
 • 14 listopad - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "MISIE" I "SKRZATY".
 • 14 listopad - AKADEMIA MAŁYCH NAUKOWCÓW – MAGNETYCZNIE. DZIECI Z ŻABKĄ MONIKĄ BĘDĄ POZNAWAĆ I BAWIĆ SIĘ  MAGNESEM.
 • 20 listopad - AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU. W RAMACH WSPÓŁPRACY Z CENTRUM STOMATOLOGII I ORTODONCJI W KATOWICACH PO RAZ TRZECI ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY EDUKACYJNE Z ZAKRESU PROFILAKTYKI I HIGIENY JAMY USTNEJ.
 • 21 listopad - ,,CZTERY MILE ZA PIEC” SPEKTAKL W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU "SKRZAT".
 • 25 listopad - "Światowy dzień pluszowego misia". Białe, brązowe, miękkie, puchate, z łatką i bez to najlepszy przyjaciel naszych dzieci, niezastąpiona maskotka – przytulanka. Misie, są zabawkami na które moda nie przemija. 25 listopada w naszym przedszkolu królować będą misie. Każde dziecko może przynieść swojego ulubionego misia. Na to wyjątkowe święto dla naszych przedszkolaków przygotujemy wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek. Impreza spodoba się dzieciom, a dobra zabawa będzie miała też wartość edukacyjną.
 • 26 – 27 listopad - ZABAWY Z KOMĄ.

 • 28 listopad - ANDRZEJKOWE  CZARY – MARY, WRÓŻBY I ZABAWY DLA DZIECI.

UDZIAŁ W AKCJACH:
,, OD DZIECKA DLA DZIECKA” ZBIÓRKA MATERIAŁÓW PIŚMIENNYCH DLA UBOGICH DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 20 W SOSNOWCU
,,MIMO WSZYSTKO” ZBIERANIE NAKRĘTEK DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI Z FUNDACJI ANNY DYMNEJ
PODAJ ŁAPĘ ZBIÓRKA KARMY I KOCY DLA SCHRONISKA W SOSNOWCU

 

PAŹDZIERNIK TUŻ, TUŻ

 • 1 październik – "Tango z akordeonem”

Rozpoczynamy kolejny cykl spotkań przedszkolaków ze światem muzyki. W czasie tych spotkań dzieci poznawać będą  ciekawe instrumenty, kompozytorów i ich wybrane utwory. Nauczą się piosenek i wspólnie zagrają na instrumentach perkusyjnych.

 • 15 i 16 październik - Podaj łapę czyli zabawy z pieskiem.
 • 21 października - zaprosimy dzieci na teatrzyk pt. ,,Między nami krasnalami” w wykonaniu aktorów teatru ,,Skrzat” z Krakowa. Treścią spektaklu są przygody dobrego i psotnego skrzata.
 • 27 październik - "Akademia Młodego Odkrywcy" - zajęcia laboratoryjne.
 • 31 październik - Cukierek albo psikus czyli Haalloween w naszym przedszkolu. W tym dniu dzieci mogą przyjść do przedszkola przebrane za duchy, czarownice lub z ukrytymi twarzami za maskami. Przeważającym kolorem powinien być kolor czarny i pomarańczowy.

 

Nasi Partnerzy:

 • fizjo-complex
 • pilkarskie maluszki
 • pilkarskie maluszki
 • pilkarskie maluszki
 • www.nadziejanadom.org/
 • ww.biblioteka.sosnowiec.pl
 • www.filharmoniaslaska.pl/
 • freestylers.pl
 • renpol.eu
 • www.linguafranca.edu.pl